Charytatywny piknik w Słupsku dla dwóch chorych dziewczynek: Maria i Alicja

W Słupsku miało miejsce wydarzenie o charakterze dobroczynnym, które zgromadziło miłośników motoryzacji i hip-hopu. Była to sobota, kiedy głównym punktem miasta – plac Zwycięstwa – przerodził się w miejsce pełne licytacji, koncertów i zbiórki funduszy dla dwóch małych pacjentek – Marii i Alicji.

„Ekipa Słupsk”, jak nazywa się grupa organizująca wydarzenie, to zaangażowani społecznie pasjonaci motoryzacji i muzyki hip-hop. 20 kwietnia byli odpowiedzialni za stworzenie pikniku, którego celem było zebranie funduszy na leczenie dla dwóch chorujących dziewczyn z ich rodzinnego miasta.

Pierwszą z nich jest czteroletnia Marysia. Tragicznym dniem w jej życiu był moment, gdy doznała rozległego udaru mózgu, co skutkowało ciężką padaczką. Jej sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ leki przestały na nią działać, a każdy atak kończy się pobytami na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej. Do jej dalszego leczenia, rehabilitacji i specjalistycznej opieki potrzebne są dodatkowe środki finansowe.

Drugą osobą, której chciano pomóc, była dwuletnia Alicja, u której stwierdzono syndrom Downa i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Kiedy Alicja miała tylko cztery miesiące, przeszła zapalenie wątroby. Po ukończeniu pierwszego roku życia doszło do sepsy, która spowodowała problemy z płucami, nerkami i wątrobą. Od tego czasu dziewczynka poddawana jest ciągłej rehabilitacji, ale nadal nie mówi ani nie chodzi samodzielnie.

Wszyscy chętni do pomocy mają możliwość wsparcia tych dwóch dziewczyn nie tylko podczas sobotniego pikniku.