Modernizacja linii kolejowej nr 202 i przebudowa wiaduktu na ulicy Bałtyckiej w Słupsku powoduje utrudnienia w ruchu drogowym

Modernizacja linii kolejowej nr 202 i przebudowa wiaduktu na ulicy Bałtyckiej w Słupsku powoduje utrudnienia w ruchu drogowym

Rozpocząwszy od godziny 20 w piątkowy wieczór, 21 czerwca, aż do godziny 4 w poniedziałkowy poranek, 24 czerwca, w Słupsku nie będzie możliwości przejazdu ani przekroczenia wiaduktu na ulicy Bałtyckiej. To jednak nie koniec niedogodności dla kierujących, jako że po zakończeniu weekendu ruch pod wiaduktem ma zostać zorganizowany na zasadzie wahadła.

Przyczyną wprowadzanych zmian w organizacji ruchu są prace prowadzone w ramach modernizacji linii kolejowej nr 202 prowadzącej do Lęborka oraz przebudowy samego wiaduktu przy ulicy Bałtyckiej.

W związku z tym, na najbliższy weekend władze miasta przygotowały objazdy dla kierowców. Pojazdy, które charakteryzują się wysokością przekraczającą 3,2 metra, zostaną skierowane trasą przez ulice: Portową, Wernera, Braci Staniuków, Grunwaldzką, Sobieskiego, 3 Maja, Wolności oraz Kopernika. Z kolei dla tych pojazdów, których wysokość nie przekracza 3,2 m, została zaplanowana trasa objazdu przez ulice: Wernera, Braci Staniuków, Grunwaldzką, Poniatowskiego oraz Kopernika.

Świadomi jesteśmy, że takie zmiany będą utrudnieniem dla kierowców. Jednak po uwzględnieniu długoterminowych skutków tych niedogodności, zdecydowanie sądzimy, iż warto zdecydować się na zamknięcie wiaduktu na weekend – kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy. Pozwoli to firmie budowlanej lepiej zaplanować swoje prace i optymalizować wykorzystanie sił roboczych. Cel, to otwarcie dwóch pasów ruchu w obu kierunkach pod wiaduktem na ulicy Szczecińskiej do początku września – wyjaśnia Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.