Wadim Konszewicz ze Słupskiego Klubu Pięściarskiego Energa Czarni triumfuje na mistrzostwach Polski juniorów w boksie olimpijskim

Wadim Konszewicz ze Słupskiego Klubu Pięściarskiego Energa Czarni triumfuje na mistrzostwach Polski juniorów w boksie olimpijskim

Wadim Konszewicz, reprezentujący barwy Słupskiego Klubu Pięściarskiego Energa Czarni, okazał się najlepszy w kategorii wagowej 67kg podczas mistrzostw Polski juniorów w boksie olimpijskim. Niezapomniane chwile triumfu młody bokser świętował po zdobyciu złotego medalu, potwierdzając swoją dominację na polskim ringu.

Mistrzostwa odbyły się w malowniczym Ciechocinku, a Konszewicz musiał pokonać pięć różnych przeciwników, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Trzy z tych pojedynków zakończyły się przed czasem na korzyść słupszczanina, co tylko podkreśla jego niebywałe umiejętności bokserskie. W jego kącie, oferując wsparcie i strategiczne porady, stał trener Marek Pałucki.

Niestety, pozostali pięściarze reprezentujący klub Energa Czarni nie odnieśli takich samych sukcesów. Zawiesili rękawice na etapie walk eliminacyjnych, nie dostając szansy, aby walczyć o miejsca na podium. Filip Sokołowski był najbliżej zdobycia medalu spośród nich – po dwóch zwycięskich walkach musiał jednak wycofać się z dalszych pojedynków z powodu kontuzji, która uniemożliwiła mu walkę o miejsce w pierwszej czwórce.