Za sprzedaż podrabianej odzieży grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – 47-letnia mieszkanka Słupska odpowiadać będzie przed sądem

Za sprzedaż podrabianej odzieży grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – 47-letnia mieszkanka Słupska odpowiadać będzie przed sądem

Zdarza się, że najpopularniejsze światowe marki odzieżowe padają ofiarami podrabiania. Takie nielegalne praktyki zauważono niedawno w Słupsku, gdzie 47-letnia kobieta podejrzana o sprzedaż takiej odzieży przez internet została oficjalnie oskarżona. Słupska policja przekazała, że proceder ten trwał przynajmniej od połowy poprzedniego roku. Informację tę potwierdził w środę młodszy aspirant Jakub Bagiński, rzecznik prasowy Policji w Słupsku.

Z zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że wystarczająco mocna podstawa prawna istnieje do sformułowania zarzutów dla 47-letniej podejrzanej i skierowania sprawy do sądu. Jak przekazał młodszy aspirant Bagiński, konsekwencje tego procederu mogą być poważne – za sprzedaż w internecie ubrań z fałszywymi znakami towarowymi popularnych marek grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Działaniom 47-latki przyjrzało się bliżej słupskie wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Z ich dochodzenia wynikło, że podejrzana oferowała na jednym z internetowych portali sprzedażowych różnego rodzaju ubrania, których autentyczność była kwestionowana. Elementy odzieży były oznaczone logo znanych marek, co budziło wątpliwości co do ich oryginalności.

Znając personalia kobiety, policjanci ustalili miejsce przechowywania odzieży przeznaczonej do dalszej sprzedaży. W trakcie przeszukania jej mieszkania odkryto ponad 120 sztuk różnorodnej odzieży – spodnie, kurtki, sukienki i koszulki – wszystkie z logo popularnych marek. Zabezpieczone przedmioty zostały poddane ekspertyzie biegłego, którego opinia potwierdziła, że są to podróbki.