Pożegnanie podinsp. Rafała Fortuńskiego – wykładowcy i motocyklisty z Słupska

Pożegnanie podinsp. Rafała Fortuńskiego – wykładowcy i motocyklisty z Słupska

2 lipca odbyło się ostatnie pożegnanie niedawno zmarłego podinsp. Rafała Fortuńskiego, cenionego wykładowcy Szkoły Policji w Słupsku i pasjonata jazdy na motocyklu, który stracił życie w końcówce czerwca w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli najbliżsi zmarłego, jego przyjaciele oraz koledzy z różnych służb mundurowych.

Początek uroczystości stanowiła msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku. Liturgię poprowadził biskup koszalińsko-kołobrzeski, ks. Zbigniew Zieliński. Następnie kondukt żałobny przemieścił się ulicą Obrońców Wybrzeża do Starego Cmentarza. To tam, pośród wsparcia bliskich i znajomych, swój ostatni spoczynek znalazł Rafał Fortuński.

Żegnając Fortuńskiego zgromadziły się tłumy ludzi. Reprezentanci służb mundurowych z różnych części kraju wzięli udział w ceremonii, a społeczność Szkoły Policji w Słupsku również była obecna. Do Słupska przyjechali motocykliści z różnych regionów Polski, aby oddać hołd swojemu zmarłemu koledze. Na Stary Cmentarz przybyło wielu mieszkańców miasta, którzy chcieli towarzyszyć Fortuńskiemu w jego ostatniej drodze. Całość uroczystości odbywała się pod czujnym okiem asysty honorowej policji.

Podinsp. Rafał Fortuński został pośmiertnie uhonorowany Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. Rodzina zmarłego wyraziła prośbę, aby zamiast kwiatów na pogrzeb zapraszać do składania datków na rzecz Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego oraz Schroniska dla Zwierząt przy ulicy Sportowej, oba w Słupsku.