Złapany na gorącym uczynku: 44-letni mężczyzna niszczył samochody i sklepy w Słupsku

Złapany na gorącym uczynku: 44-letni mężczyzna niszczył samochody i sklepy w Słupsku

W ręce funkcjonariuszy trafił 44-latek, który bez zastanowienia wszedł pod koła nadjeżdżającego pojazdu, aby następnie zaatakować karoserię nożem, powodując istotne uszkodzenie lakieru. Służby ścigania ujawniły także jego udział w zniszczeniu sklepu w Słupsku jakiś czas wcześniej. Tym samym, mężczyzna stanął teraz przed obliczem prawa, odpowiadając na pięć zarzutów za popełnione czyny przestępne. Sąd postanowił go tymczasowo uwięzić na jeden miesiąc.

Tydzień temu Komenda Miejska Policji w Słupsku otrzymała zgłoszenie o agresywnym incydencie. Mężczyzna, będący mieszkańcem Słupska, miał niespodziewanie wtargnąć na jezdnię, tuż przed nadjeżdżającym samochodem, po czym wyciągnął nóż i wielokrotnie uderzył nim o karoserię, powodując jej znaczne uszkodzenia. Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy dokonali oceny zgłoszenia i sprawdzili miejsce zdarzenia, aby jak najszybciej zidentyfikować sprawcę i podjąć akcję jego zatrzymania – relacjonuje Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

W wyniku dalszych zgłoszeń oraz zebranych informacji o pobudliwym i agresywnym zachowaniu mężczyzny w innej części miasta, doszło do zatrzymania 44-latka. Spędził on noc w policyjnym areszcie, gdzie jego agresywne zachowanie nie ustało. Zniszczył wyposażenie celi, w tym stół, siedzisko i łóżko z materacem – wylicza Bagiński.