Aresztowania i pościg za złodziejami samochodów o wartości prawie miliona złotych

Aresztowania i pościg za złodziejami samochodów o wartości prawie miliona złotych

Podczas próby dokonania kradzieży trzech samochodów dostawczych, o łącznej wartości niemal milion złotych, ze strefy ekonomicznej na terenie powiatu słupskiego, funkcjonariusze z Słupska zatrzymali trzy osoby. Informacje o tym incydencie przekazał oficer prasowy słupskiej policji, mł. asp. Jakub Bagiński we wtorkowym komunikacie. Incydent wymagał podjęcia długotrwałego pościgu za jednym z pojazdów, który rozciągał się na kilkadziesiąt kilometrów.

Do zatrzymanych osób należą dwaj mężczyźni oraz jedna kobieta, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn, w wieku 25 i 32 lat, na okres dwóch miesięcy. Z kolei 30-letnia kobieta podlega obecnie ścisłemu nadzorowi policyjnemu.

Ukradzione pojazdy zostały z powodzeniem odzyskane i zwrócone właścicielom.

Zgodnie z relacją mł. asp. Bagińskiego, zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki skoordynowanej akcji funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Służby dysponowały informacją, że możliwa jest kradzież samochodów na terenie jednej ze stref ekonomicznych w powiecie słupskim (woj. pomorskie). Funkcjonariusze byli obecni na miejscu zdarzenia, kiedy w nocy z piątku na sobotę trzy dostawcze pojazdy marki Mercedes opuszczały teren jednej z firm.

Po podjęciu próby zatrzymania pojazdów do kontroli, dwa z nich prawie natychmiast się zatrzymały. Niemniej jednak, kierowca trzeciego pojazdu mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez strażników granicznych i policjantów, postanowił uciekać przed organami ścigania. Ten pościg trwał kilkadziesiąt kilometrów – jak podkreślił mł. asp. Bagiński.