Zatrzymano kierowcę z narkotykami i pod ich wpływem

Zatrzymano kierowcę z narkotykami i pod ich wpływem

27-letni mieszkaniec Sławna usłyszał zarzuty zarówno posiadania narkotyków, jak i kierowania pod wpływem środków odurzających. Zatrzymali go bowiem policjanci ze słupskiej drogówki, którzy zauważyli jego nerwowe zachowanie. Zdecydowali o przeprowadzeniu badania testerem narkotykowym, który wykazał, że mężczyzna podróżował pod wpływem środków odurzających. Ponadto w jego samochodzie i kieszeni znaleziono marihuanę oraz amfetaminę. 

KMP w Słupsku przekazało informację o zatrzymaniu kierowcy samochodu, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas przeprowadzania interwencji, funkcjonariusze zauważyli nerwowe zachowanie mężczyzny. Jak się okazało, wsiadł on za kółko po spożyciu środków odurzających, co potwierdziło przeprowadzone wobec niego badanie. Dalsza interwencja pozwoliła na ujawnienie również narkotyków, które znajdowały się w bagażniku samochodu oraz kieszeni 27-latka. 

Funkcjonariusze w ramach dalszych czynności przewieźli mężczyznę na komendę, gdzie m.in. pobrano od niego krew do dokładnych badań na obecność narkotyków. Odebrano mu również za kierowanie pod wpływem środków odurzających prawo jazdy. Kierowca usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 3 i do 2 lat pozbawienia wolności.