VII Ogólnopolska Konferencja pn. “Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń cyberprzestrzeni”

VII Ogólnopolska Konferencja pn. “Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń cyberprzestrzeni”

W czwartek, 11 maja odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja pn. “Współczesny człowiek wobec wyzwań i zagrożeń cyberprzestrzeni”. W wydarzeniu, które miało miejsce w jednym z usteckich hoteli, wzięło udział ponad 250 osób. 

Konferencja naukowa zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Słupsku i Akademię Pomorską w Słupsku. Wśród uczestników natomiast wyróżnić można pomorskich funkcjonariuszy policji, Szkoły Policji w Słupsku oraz przedstawicieli świata nauki. Ponadto przedstawicieli największych koncernów, prowadzących swoją działalność w internecie.

Jak informują organizatorzy, konferencję podzielono na kilka tematycznych paneli. Podczas ich trwania omówiono przede wszystkim tematy związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Specjaliści, w tym m.in. wykładowcy akademiccy, funkcjonariusze policji, przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki wskazywali, jakie działania powinny być przeprowadzane, aby zwiększyć bezpieczeństwo w sieci. Omówiono również niebezpieczne sytuacje i zagrożenia, które aktualnie są popularne w internecie.

Równolegle przeprowadzono także warsztaty dla funkcjonariuszy Pomorskiej policji, Szkoły Policji w Słupsku, jak i innych służb. Mundurowi zapoznawali się z nowoczesnymi narzędziami, które służą do wykrywania oraz wymienili się wiedzą i doświadczeniem.