Wytrzymałe listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Wytrzymałe listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy z rodziców uświadamia sobie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to spore wyzwanie. To wszechstronne wnętrze, które w dużej mierze pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Dlatego też stawiając na różnorodne kompozycje aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich wyborną jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zaznaczyć, z jakiego powodu nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Głównym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dokładnie maskują szczelinę dylatacyjną, która powstaje przy montażu podłogi. W tym przypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli kurz oraz wilgoć dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie i niepożądane podwyższenie podłogi. W takim wypadku zniwelowaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy posiadają wielką rolę w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą stanowiły podstawową ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują doskonałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo zabezpieczają ścianę przed defektami.

Kolejnym, znaczącym punktem jest bezpieczeństwo — odpowiednio wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne zabezpieczenie, przewodów oraz elektroniki. Ukryte za listwą kable nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży stworzone są z przeróżnych materiałów, o ciekawych formach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym determinantem jest w nich łatwość w sprzątaniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego właśnie dla rodziców, doceniających porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to właściwy wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy zapewniają perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długiej styczności z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Dobierając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na przypadkowe uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, ale również być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Dzieci mogą być doskonałymi testerami wybranej przez rodziców sztukatrii — wykonana ze słabego materiału wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Zważając na aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, musimy zakupić produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju dziecięcego, pragniemy, aby była wydajna, ale także pasująca do reszty wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy harmonie w pomieszczeniu oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych pokojach, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Powinno się jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, możemy zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

https://mardomdecor.com/