Z powodu problemów finansowych Tomasz Lepper wystawił na sprzedaż dom swojego ojca – Andrzeja Leppera

Z powodu problemów finansowych Tomasz Lepper wystawił na sprzedaż dom swojego ojca – Andrzeja Leppera

Tomasz Lepper, który już od 2015 roku zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, stanął na skraju bankructwa. W związku z tym niedawno odbyła się aukcja komornicza obejmująca dom jednorodzinny i oborę, które usytuowane są w pobliżu wybrzeża Bałtyku. Cena wywoławcza domu wynosi 400 tysięcy złotych. Jednak jak na tę chwilę nikt jeszcze nie wykazał zainteresowania nabyciem nieruchomości po zmarłym polityku.

Kłopoty finansowe Tomasza Leppera (42 l.) rozpoczęły się od niepotrzebnych inwestycji w dużą liczbę nowych maszyn rolniczych. Syn polityka postanowił odpuścić sobie remont maszyn, które miał już w swoim posiadaniu i zamiast tego zdecydował się nabyć zupełnie nowe. W związku z problemami finansowymi w 2018 roku Tomasz Lepper stracił 11 hektarów ziemi, które sprzedano za kwotę 121 tys. zł. A następnie pod młotek aukcyjny powędrował ciągnik rolniczy za 168 tys. zł.

O podobnych okazjach informuje też portal infowolomin.pl.

Aukcja domu Andrzeja Leppera i przestronnej obory

Ze względu na fakt, że zlicytowane własności nie były w stanie pokryć długów rolnika, na aukcji pojawiły się kolejne budynki, w tym również dom, w którym mieszkał Andrzej Lepper. Tomasz Lepper w dalszym ciągu zamieszkuje tę posiadłość wraz z żoną, jednak budynek wystawiony jest już na sprzedaż przez komornika. I pomimo że komornik wycenił nieruchomość na 600 tys. zł., cena wywoławcza zaniżyła tę kwotę do 400 tys. zł.

Dom Andrzeja Leppera to dwukondygnacyjny budynek w rejonie powiatu darłowskiego. Znajduje się około 4 km od wybrzeża Bałtyku. Powierzchnia użytkowa domu ma 155 mkw., natomiast powierzchnia działki wynosi 2774 mkw. Ponadto, niedaleko budynku mieści się także obora o powierzchni 737 mkw. Cena samej obory wynosi 191 tys. zł, a więc prawie o 100 tys. zł mniej od szacowanej wartości rynkowej.

Być może zainteresuje Cię również artykuł o dwóch osobach martwych w domku nad jeziorem.