Kolorowa zebra już przemalowana na biało. Słupska policja poszukuje wandali

Kolorowa zebra już przemalowana na biało. Słupska policja poszukuje wandali

Kilka dni temu na jednej ze słupskich ulic ktoś pomalował przejście dla pieszych we wszystkich kolorach tęczy. Dzięki błyskawicznej pracy drogowców zebra odzyskała już swoje tradycyjne barwy, a Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zgłosił sprawę na policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawców.

Niedawno przejście dla pieszych między ulicą Szarych Szeregów a kładką I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku zostało pomalowane na sześć różnych kolorów. Uliczna tęcza nie przetrwała w tym stanie zbyt długo i z inicjatywy ZIM w Słupsku została szybko przemalowana do pierwotnych kolorów.

Możesz też zerknąć na posiadacza amfetaminy, który wjechał do parku samochodem.

Kolorowanie zebry to dewastacja mienia publicznego

Jak poinformował Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, taki „wyczyn” traktowany jest jako dewastacja mienia publicznego i dlatego zdarzenie to zostało zgłoszone na policję. Funkcjonariusze wraz z pracownikami ZIM-u pojawili się na miejscu kolorowej zebry, aby ocenić całą sytuację. Ponadto pracownicy drogowi zajęli się już kolorowym bohomazem, który po kilku godzinach został zlikwidowany.

Prawda jest taka, że przejścia dla pieszych regulowane są odpowiednimi przepisami. A w miejscu kolorowej zebry obowiązuje też ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z tego względu przejście dla pieszych musi być wyznaczone znakami poziomymi i pionowymi. W innym przypadku może to być postrzegane jako niewłaściwe oznakowanie jezdni.

Sprawdź również informacje o potrąceniu nastolatka na przejściu dla pieszych w Brzozówce.

Nie jest to pierwsza taka próba pokolorowania zebry. Wcześniejsza miała miejsce w lipcu ubiegłego roku, gdy podobne „rozwiązanie” zastosowano na przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Słupsku, które również zostało bardzo szybko zlikwidowane. Należy pamiętać, że zmiany tego typu stwarzają zagrożenie na drodze zarówno dla przechodniów, jak i kierowców.