Praca dla studentów w Słupsku

Praca dla studentów w Słupsku

Słupsk jest miastem, gdzie pracodawcy chętnie zatrudniają studentów. Według nowych przepisów za osoby, które studiują i nie ukończyły jeszcze 26- roku życia, pracodawca nie musi odprowadzać składek ZUS. Dzięki temu jego koszty są mniejsze, a pracownik otrzymuje wyższe wynagrodzenie netto. Praca dla studentów to zarówno oferty pracy tymczasowej, w ramach umowy zlecenia, umowy B2B, jak i umowy o pracę. Warto dowiedzieć się więcej na temat ofert pracy w Słupsku.

Digital Marketing online

Student kontynuujący naukę w Słupsku może zostać specjalistą do spraw digital marketingu. Tutaj wymagane jest już pewne doświadczenie w tym zakresie, dlatego będzie to praca odpowiednia dla osób, które ukończyły kierunki takie jak marketing, PR, czy zarządzanie i zaczęły studia II stopnia. Do osoby pracującej na tym stanowisku należy między innymi tworzenie tekstów reklamowych i pozycjonujących, czyli praca copywritera, ale również influencer marketing czy marketing afiliacyjny, a nawet prowadzenie sklepu internetowego i jego obsługa. Zakres obowiązków jest naprawdę szeroki, ale można zyskać spore doświadczenie w zakresie marketingu online. Zobacz ogłoszenia o pracę w Słupsku – GoWork, gdzie znajdziesz ofertę digital marketingu online. 

Pracownik ochrony 

Osoby, które zaczęły studia wyższe mogą zatrudnić się również w charakterze pracownika ochrony. Najczęściej jest tutaj wymagane wykształcenie średnie, choć nie jest to warunek konieczny. Do obowiązków takiego pracownika należy między innymi obsługa monitoringu na terenie obiektu. Ważna jest spostrzegawczość i zaangażowanie. Istotne znaczenie ma dyspozycyjność. Warunkiem koniecznym jest niekaralność. Doświadczenie jest mile widziane, ale niekonieczne. W Słupsku można znaleźć pracę jako pracownik ochrony np. w obiektach handlowych. 

Praca kelnera i kelnerki 

Popularnym zajęciem dla studentów jest praca kelnera. Tutaj najczęściej nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe, czyli szkoła branżowa. Ważna jest przyjemna aparycja, kultura osobista i mile widziane jest doświadczenie w obsłudze klienta, a także znajomość języków obcych. To praca, którą mogą wykonywać zarówno studenci studiów dziennych, jak i zaocznych. Dotyczy również pracy w ramach eventów czy imprez okolicznościowych organizowanych w weekendy. Tu zatrudnienie mogą znaleźć studenci studiów dziennych. Wielu pracodawców podchodzi entuzjastycznie do zatrudniania studentów także od poniedziałku do piątku. Oczywiście największą szansę mają tutaj studenci studiów zaocznych, którzy są bardziej dyspozycyjni, ale zawsze można poszukać pracy na część etatu. 

Pracownik magazynowy i wykładanie towaru 

W Słupsku dostępne są także prace tymczasowe – w ramach umowy zlecenia. Można zatrudnić się jako pracownik magazynowy albo do wykładania towaru. Największe zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników jest w weekendy, kiedy wykonywane są inwentaryzacje, ale i obsługiwane są dostawy. Oczywiście praca magazynowa to zajęcie dla osób, które nie boją się pracy fizycznej. Tego typu pracę można wykonywać również popołudniami i podczas zmian nocnych. 

Barista, barman

Poza pracą kelnera można podjąć także pracę baristy lub barmana. Tutaj nie zawsze wymagane jest ukończenie kursów baristy i barmańskich – wielu pracodawców stawia na wdrożenie nowych pracowników, entuzjastycznie nastawionych do pracy, w ich obowiązki. Tutaj podobnie, jak w przypadku pracy kelnera, konieczne jest posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Często pracodawcy pomagają w załatwieniu tego typu formalności. 

Kurier

Popularna praca dla studentów to także praca w charakterze kuriera. To świetne zajęcie dla studentów studiów zaocznych, bo najczęściej obowiązki zawodowe wykonuje się od poniedziałku do piątku. Płaca może nie jest najwyższa, ale można zdobyć cenne doświadczenie, które później zaprocentuje. W pracy kuriera zwykle wymagane jest posiadanie prawo jazdy kat. B. W przypadku dostawców np. jedzenia pracodawca może wymagać od pracownika posiadania swojego roweru czy samochodu. 

Praca w restauracji fast food 

Elastyczny grafik, możliwość pracy w weekendy, a przy tym możliwość rozwoju oferują też popularne sieci typu fast-food, których w Słupsku nie brakuje. Tutaj nie wymaga się doświadczenia, z wszystkiego nowi pracownicy zostaną przeszkoleni. Istotne jest, by posiadać aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną oraz chęć do pracy. W restauracjach typu fast-food można także zajmować różne stanowiska: od obsługi klienta, poprzez pakowacza, sprzątacza czy pracownika kuchni, po baristę, czy, w przypadku większego doświadczenia i zaangażowania, kierownika lub jego zastępcy.