Wjechał w sześcioosobową grupę i uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje, trzy trafiły do szpitala

Wjechał w sześcioosobową grupę i uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje, trzy trafiły do szpitala

Wczoraj w miejscowości Szymbark (pow. kartuski) doszło do tragicznego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W pewnym momencie w grupę osób wjechał samochód marki Audi A3, w wyniku czego 19-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu, a trzy osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Po intensywnej obławie sprawca został odnaleziony i aresztowany.

Dnia 18 kwietnia około godziny 04:00 w Szymbarku (gm. Stężyca) mężczyzna siedzący za kierownicą Audi A3 niespodziewanie wjechał w grupę sześciu osób. W wyniku tragedii na miejscu zginęła 19-letnia kobieta, a trzy ranne osoby zostały przewiezione do szpitala. Z kolei kierowca uciekł z miejsca wypadku, w związku z czym policjanci rozpoczęli obławę.

Po intensywnej obławie policja namierzyła podejrzanego

Jak relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach – st. post. Aldona Domaszk, kierowca poruszał się ciemnym Audi A3 z numerem rejestracyjnym rozpoczynającym się od „GKS”. Na tę chwilę policja poszukuje świadków zdarzenia i gromadzi materiał dowodowy.

Do wypadku doszło około godziny 04:00, kiedy sześć młodych osób wracało do domu z klubu nocnego w Szymbarku, idąc poboczem. W pewnej chwili w grupę wjechał kierowca Audi A3, zabijając 19-letnią kobietę i raniąc trzy inne osoby, a następnie uciekając z miejsca wypadku. Według policji stan jednej z trzech osób w szpitalu jest ciężki.

W wyniku intensywnych działań policyjnych podejrzany został już zatrzymany i przewieziony na komendę.

Po więcej wiadomości z teczki policyjnej zajrzyj na https://ostrowinfo.pl.