Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wielkanocne jarmarki

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wielkanocne jarmarki

Co prawda, do Świąt Wielkanocnych został jeszcze jakiś miesiąc. Jednak powiat słupski nie traci czasu i już zapowiada nadchodzące jarmarki wielkanocne. Pierwszy z nich odbędzie się w miejscowości Karżnica pod koniec marca, a drugi na ulicach Słupska w Niedzielę Palmową.

Jarmark Wielkanocny w Karżnicy (gm. Potęgowo)

Jarmark Wielkanocny w Karżnicy (pow. słupski) odbędzie się w sobotę – 26 marca, w godzinach 11:00-15:00. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy. Na miejscu pojawią się dostawcy z szeroką gamą produktów, które będzie można zakupić na zbliżające się święta. Jarmark Wielkanocny stawia głównie na produkty ekologiczne, drobiazgowo wykonane i najwyższej jakości.

Jak podaje Dariusz Narloch z Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy i Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Produktów Lokalnych i Rękodzieła „WIGOR”, podczas jarmarku warto przyszykować się na bardzo atrakcyjne towary z rozmaitych dziedzin. Będzie można skorzystać z dużego wyboru wędlin regionalnych, świeżego pieczywa, słodkich wypieków, różnych gatunków miodu, tłoczonych olejów, a także wielu wspaniałych rękodzieł, które mogą ozdobić nasze domy i koszyczki wielkanocne urokami nadchodzącej wiosny.

Na Jarmarki Wielkanocne szykują się mieszkańcy w różnych częściach naszego kraju. Bardzo ciekawie maluje się jarmark w Bytowie. Szczegóły opublikował portal https://bytowinfo.pl.

Jarmark Wielkanocny w Słupsku

Jarmark Wielkanocny zawita na ulice Słupska 10 kwietnia, czyli w Niedzielę Palmową. Wydarzenie będzie odbywać się w dniach 10-15 kwietnia przy ul. Nowobramskiej w Słupsku. Warto zaznaczyć, że w Niedzielę Palmową niemal wszystkie stoiska będą należeć do stowarzyszenia „Wigor”. Natomiast w kolejne dni będą już dominować towary od pozostałych wystawców.

Ja podaje prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, mieszkańcy miasta bardzo cenią sobie lokalne produkty, ponieważ kojarzą im się ze zdrową dietą i pozytywnym stylem życia. Z tego też względu pani prezydent zdecydowała się na współpracę zarówno ze stowarzyszeniem „WIGOR”, jak i Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Karżnicy.