W Słupsku odbyła się Kosmiczna Noc Bibliotek

W Słupsku odbyła się Kosmiczna Noc Bibliotek

W minioną sobotę miasto spowiła Kosmiczna Noc Bibliotek zorganizowana przez miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą Noc Bibliotek. Motywem przewodnim była znana na całym świecie i uwielbiana przez miliony saga Gwiezdnych Wojen. Była to świetna okazja dla entuzjastów międzygwiezdnych podróży, aby odwiedzić najdalsze zakątki galaktyki.

Kosmiczna Noc Bibliotek wystartowała o godz. 17:00 przy ul. Grodzkiej 3 i bardzo szybko przyciągnęła do siebie licznych fanów gwiezdnych przygód. Wydarzenie okazało się tak owocne, że pozytywnie zaskoczyło nawet samych organizatorów. Już na samum otwarciu miłośnicy sagi bili do środka drzwiami i oknami, wypełniając pomieszczenia biblioteki prawdziwie kosmiczną atmosferą.

Pokonanie Dartha Vadera i unicestwienie Gwiazdy Śmierci

W Kosmicznej Nocy Bibliotek ochoczo wzięły udział nie tylko dzieci, ale również młodzież, rodzice i mnóstwo fanów Gwiezdnych Wojen. Na powitanie wszystkich gości zaproszono do kantyny w Mos Eisley, gdzie serwowano napoje charakterystyczne dla Star Wars Universum. Uczestnicy zabawy przechodzili przez całą bibliotekę, zaliczając rozmaite zadania, aby w końcu dotrzeć do misji głównej, jaką było zniszczenie Gwiazdy Śmierci. Po drodze należało też pokonać legendarnego Dartha Vadera.

Podczas zabawy nie zabrakło zarówno organizatorów, jak i uczestników przebranych za różne postacie z Gwiezdnych Wojen. W kostiumach pojawiały się nawet całe rodziny, dzięki czemu nie tylko dzieci, ale i dorośli bawili się wyśmienicie.

Na pomysł bibliotecznej nocy w motywach science-fiction wpadli Łukasz Częścik i Szymon Smentek, którzy wraz z zaangażowaniem całego personelu stworzyli niepowtarzalną atrakcję dla wszystkich uczestników zabawy. Kosmiczna Noc Bibliotek okazała się tak wspaniała, że już w pierwszych 90 minutach przez bibliotekę przewinęło się ponad 200 osób.

Z racji tego, że pomysł z Gwiezdnymi Wojnami okazał się tak wielkim sukcesem, organizatorzy mają już koncepcję na przyszły rok. Jedynym rąbkiem tajemnicy, jaki odsłonił Łukasz Częścik, była informacja, że następna edycja zaprowadzi uczestników do cudownego świata fantasy.