Dwójka nietrzeźwych 15-latków przewieziona do szpitala

Dwójka nietrzeźwych 15-latków przewieziona do szpitala

28 września przed galerią handlową w Słupsku pojawiło się dwóch nastolatków, którzy nie stronili od alkoholu. W pewnym momencie zostali zauważeni przez jedną z mieszkanek Słupska, która postanowiła zgłosić sprawę na policję. Jednak zamiast na izbę wytrzeźwień, nieletnich przewieziono do szpitala.

Do sytuacji doszło w ubiegły wtorek przed galerią handlową w centrum miasta, gdzie dwóch 15-latków urządziło sobie libację alkoholową. Młodzi ludzie byli niemal kompletnie pijani, zwracając na siebie uwagę przechodniów. Spostrzegła ich również jedna z klientek galerii, która zadzwoniła na policję, aby zajęli się dwójką nietrzeźwych nastolatków.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze nie poddali pijanych 15-latków badaniu alkomatem. Zamiast tego wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło ich do pobliskiego szpitala. Mundurowi powiadomili też o sytuacji rodziców.

Obydwóch nastolatków czeka wizyta w sądzie rodzinnym

Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Słupsku mł. asp. Monika Sadurska oznajmiła, że sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, gdzie nieletni będą musieli również wytłumaczyć, w jaki sposób weszli w posiadanie alkoholu.

Badania CBOS wykazują, że alkohol jest najczęstszą używką, po jaką sięgają nieletni obywatele Polski. Według statystyk prawie 70 procent młodzieży w wieku 15 lat ma już na swoim koncie spożycie alkoholu. Natomiast wśród nastolatków w wieku lat 17 wskaźnik ten wynosi już 90 procent.