W regionie słupskim realizowany będzie Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

W regionie słupskim realizowany będzie Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

Piotr Müller, rzecznik rządu i jednocześnie minister, poinformował o przydzieleniu prawie 167 milionów złotych na projekty inwestycyjne w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Fundusze te trafiły do samorządów z terenu regionu słupskiego. Planuje się je wykorzystać na liczne przedsięwzięcia związane z modernizacją dróg oraz poprawą stanu infrastruktury oświatowej, społecznej i wodnej.

Cieszy mnie ogromnie fakt, że mogę ponownie przekazać tak fantastyczne wieści dla naszego regionu – komentował rzecznik rządu, Piotr Müller. Dodał, że dofinansowanie ze strony rządu wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców. Wszyscy czerpią korzyści z realizowanych dzięki temu inwestycji – niezależnie od wieku, zarówno dzieci, dorosłych jak i seniorów dotyczą pozytywne zmiany. Nigdy wcześniej nasz region nie otrzymał tak dużej sumy pieniędzy, pomijając program rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie – podkreślił minister Müller.

Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica, dodał, że samorząd zamierza wykorzystać 8 milionów złotych przede wszystkim na modernizację szkoły. Planuje się rozbudowę i modernizację hali sportowej po upływie 25 lat od jej powstania oraz szkoły podstawowej w Kobylnicy. Szkoła ta jest już zbyt ciasna dla ponad tysiąca uczniów i prawie 150 nauczycieli – tłumaczył Kuliński.

Odnotować należy także, że Słupski Związek Powiatowo-Gminny otrzymał 30 milionów złotych z puli 167 milionów. Środki te zostaną przeznaczone na budowę oraz modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.