Tragedia na drodze krajowej: śmiertelny wypadek pod Reblinem

Tragedia na drodze krajowej: śmiertelny wypadek pod Reblinem

W tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce na drodze krajowej numer 6 w pobliżu Reblina, poniósł śmierć 37-letnia kobieta za kółkiem auta marki Seat. W wyniku tego groźnego zdarzenia drogowego do szpitala trafiła również kobieta w siódmym miesiącu ciąży oraz 9-letnia dziewczynka. Straszliwa kolizja, do której doszło w niedzielne przedpołudnie, 1 października, na terenie gminy Kobylnica, sprawiła, że dwa samochody osobowe uderzyły w siebie czołowo. Liczba osób poszkodowanych wynosi sześć – jedna z nich nie przeżyła, pozostali są poważnie ranni.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zdarzenia skierowano cztery jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden oddział Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejsce przyleciał także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sześć osób, które podróżowały oboma pojazdami, zostało przewiezionych do szpitala. Obecnie droga jest zablokowana i strażnicy miejscy regulują ruch. Informacje o tym tragicznym wypadku jako pierwszy podał oddział straży pożarnej.

– Niedaleko Reblina na drodze krajowej numer 6 miał miejsce wypadek samochodowy, w którym doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce skierowano cztery jednostki PSP oraz jeden oddział OSP. W wyniku tej tragedii sześciu podróżujących autami osób zostało poszkodowanych. Zadaniem strażaków było wydobycie ofiar z rozbitych pojazdów oraz udzielenie im pierwszej pomocy medycznej, zanim przybyły zespoły ratownictwa medycznego. Po przekazaniu rannych lekarzom strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia – powiedział młodszy kapitan Piotr Basarab, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.