Ukradł parę butów w różnych rozmiarach 

Ukradł parę butów w różnych rozmiarach 

Policjanci zatrzymali mieszkańca Słupska, który ukradł w jednym ze sklepów parę butów. Uwagę do swojej osoby przykuł faktem, że szedł przez galerię z nimi w ręku bez kartonu. Funkcjonariusze znali już 20-latka ze wcześniejszych interwencji, a on przyznał się do kradzieży. Nie zwrócił jednak uwagi, że zabrana para butów jest w dwóch innych rozmiarach. 

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji II w Słupsku wykonywali w ubiegłym tygodniu czynności służbowe w jednej z galerii handlowych. Przechodząc przez galerię, zauważyli młodego mężczyznę, niosącego w rękach parę sportowych butów. Na widok funkcjonariuszy nerwowo próbował on zmienić kierunek, w którym szedł. Jak się okazało, policjanci rozpoznali 20-latka, co do którego w przyszłości już podejmowali interwencję związane z kradzieżami. 

Mężczyzna nie chciał udzielić informacji skąd ma buty i nie posiadał do nich paragonu. Przewieziono go na komendę, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe, które miały wyjaśnić okoliczności zdarzenia. W trakcie ich trwania 20-latek wskazał sklep, z którego dokonał kradzieży na kwotę 329 złotych. Niestety, nie zauważył również ważnego szczegółu, który mógłby znacząco wpłynąć na komfort ich noszenia. Każdy z butów bowiem był w innym rozmiarze.