Sprawca kradzieży rozbójniczej w Słupsku zatrzymany 

Sprawca kradzieży rozbójniczej w Słupsku zatrzymany 

Komenda Miejska Policji w Słupsku poinformowała o zatrzymaniu sprawcy kradzieży towarów z jednego ze sklepów spożywczych. Mężczyzna nie tylko ukradł towar, ale również zaatakował sprzedawczynię sklepu po tym, jak chciała go powstrzymać. 47-latek odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą. 

W sobotę 7 stycznia słupscy policjanci odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów spożywczych w mieście i ukradł towar. Zauważony przez sprzedawczynię, która chciała go powstrzymać, zaczął zgłaszającą szarpać i odpychać. Uciekł po tym ze sklepu z artykułami o wartości około 100 złotych. 

Na miejsce udali się słupscy kryminalni, którym udało się na podstawie uzyskanych informacji wytypować sprawcę. Po upływie niespełna dwóch godzin zatrzymano 42-latka, a następnie przewieziono go do policyjnego aresztu. Skradziony przez niego towar, wrócił na sklepowe półki. Mężczyzna odpowie jednak za swoje czyny przed sądem. Do tego czasu został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.  Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.