Szkolenie policyjne na temat ruchu drogowego i pierwszej pomocy

Szkolenie policyjne na temat ruchu drogowego i pierwszej pomocy

Podczas szkolenia organizowanego przez Szkołę Policji, uczestnicy mieli okazję ćwiczyć swoje umiejętności z zakresu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Symulowane zdarzenie drogowe polegało na sytuacji, w której samochód potrącił kobietę przemieszczającą się przejściem dla pieszych na hoverboardzie.

Jak informuje policja, najnowsza odsłona popołudniowych spotkań edukacyjnych zawiera elementy pierwszej pomocy. W scenariuszu, patrol policyjny, który przybył na miejsce fikcyjnej kolizji, miał za zadanie nie tylko zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ale także udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie.

Uczestnicy zajęć, dotarli na scenę po zakończeniu symulacji wypadku. Ich zadaniem było nie tylko prawidłowe ustawić oznakowanie miejscu zdarzenia, ale również udzielić pomocy poszkodowanej osobie. Tak skonstruowany plan zajęć fakultatywnych pozwolił na utrwalenie procedur postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.

Później uczestnicy przystąpili do dokładnej analizy miejsca zdarzenia drogowego. Wykonali szereg czynności, skupiając się na prawidłowym określeniu wymiarów drogi, położeniu pojazdów oraz identyfikacji stałych punktów odniesienia (SPO).

Pod kontrolą instruktorów policyjnych, przyszli funkcjonariusze przeprowadzili również pytania wśród uczestników i świadków symulowanego zdarzenia. W ich obowiązkach znalazło się także przeprowadzenie kontroli stanu trzeźwości osób związanych ze zdarzeniem.