Sportowy Piknik Europejski z Trzema Falami: Świętowanie 20 lat Polski w UE i korzyści dla Słupska

Sportowy Piknik Europejski z Trzema Falami: Świętowanie 20 lat Polski w UE i korzyści dla Słupska

Niezliczone atrakcje, takie jak dmuchańce, fitness, jazda na rowerach, treningi piłkarskie z zawodnikami Gryfa Słupsk oraz pokazy taneczne, przyciągnęły tłumy do Parku Powstańców Warszawskich w sobotnie popołudnie. Wszystko to odbywało się podczas Sportowego Pikniku Europejskiego z Trzema Falami. Była to okazja do świętowania 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz przekazania ponad 600 milionów złotych unijnej dotacji Słupskowi, przeznaczonej na realizację 177 projektów.

Bezpłatne treningi fitness, aerobik z Moniką, jazda na rowerach z Anią, pilates z Przemkiem oraz rodzinne rywalizacje sportowe pod okiem Marcina to tylko część oferty pikniku, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Słupska.

Dzieci najbardziej ucieszyły darmowe dmuchańce, na których mogły bawić się bez ograniczeń. Franek był jednym z wielu małych uczestników, którzy byli zachwyceni możliwością zabawy na gigantycznym dmuchanym statku pirackim. Starsza młodzież miała okazję wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską, który polegał na odpowiadaniu na pytania dotyczące różnych miejsc w Słupsku.

Ania okazała się szczęśliwą zwyciężczynią konkursu, otrzymując nagrodę w postaci układanki. Ale to nie były zwyczajne puzzle – obrazek do ułożenia przedstawiał tzw. niebieski domek, czyli Dom Sąsiedzki przy ul. Długiej.