Specjalne wydarzenie szkolne dla uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

Specjalne wydarzenie szkolne dla uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, powszechnie znany jako „Mechanik”, zorganizował przed końcem roku szkolnego specjalne wydarzenie dla uczniów w swoim budynku. Szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji, które pozwoliły najmłodszym zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną placówki.

Podczas eventu, uczniowie szkół podstawowych mieli unikalną możliwość, aby nawiązać bezpośredni kontakt ze starszymi kolegami – uczniami „Mechanika”. To szczególne spotkanie umożliwiło im dyskusję na temat doświadczeń związanych z nauką w tej szkole. Ponadto, dla najmłodszych przewidziano również rozmowę ze specjalistą – doradcą zawodowym.

Tego dnia nie zabrakło także rozmaitych form rozrywki. Dla tych, którzy nie boją się wysokości, przygotowano skałkę wspinaczkową. Wśród atrakcji znalazła się także wystawa robotów oraz emocjonujące rajdy samochodowe realizowane za pomocą symulatorów. Śmiałkowie mieli okazję doświadczyć, jak to jest chodzić z zakłóconym polem widzenia za sprawą specjalnych gogli – alkogogli i narkogogli, pod opieką służb mundurowych. Impreza była też okazją do zaprezentowania pojazdów, które uczniowie „Mechanika” naprawiają i programują, a w przyszłości mogą nimi również kierować. Nie obyło się także bez pokazu pierwszej pomocy. Na koniec nie zapomniano o smacznym i zdrowym poczęstunku dla wszystkich uczestników.