Spółka PKP PLK przystępuje do przebudowy drugiego wiaduktu i przewiduje szybsze zakończenie prac na pierwszym obiekcie

Spółka PKP PLK przystępuje do przebudowy drugiego wiaduktu i przewiduje szybsze zakończenie prac na pierwszym obiekcie

Prace modernizacyjne na wiadukcie przy ulicy Szczecińskiej w Słupsku są w toku od ostatniego miesiąca. Teraz, spółka PKP PLK zapowiada podjęcie kolejnego etapu – przebudowy drugiego mostu, znajdującego się na ulicy Bałtyckiej. Krzysztof Wrona, przedstawiciel PKP PLK, zaznaczył, że decyzja ta niesie za sobą pewne konsekwencje dla lokalnych kierowców.

Zgodnie z zapowiedziami Wrony, od 21 czerwca trasa w okolicy remontowanego wiaduktu pozostanie niedostępna przez trzy dni. Po tym czasie uruchomiony zostanie ruch wahadłowy, utrudniający nieco poruszanie się po tej części miasta.

Pomimo tych niedogodności, dla kierowców czeka też pozytywna niespodzianka. Firma PKP PLK przewiduje bowiem, że prace przy pierwszym obiekcie na ulicy Szczecińskiej zakończą się szybciej niż pierwotnie zakładano. Wrona sugeruje, że istnieje szansa na przywrócenie normalnego ruchu już 1 września.

Przebudowa trzech wiaduktów to element szerszego projektu, którego celem jest modernizacja linii kolejowej nr 202. Planowane zakończenie całego przedsięwzięcia przewidziane jest na 2026 rok. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 560 milionów złotych.