Słupsk: Prace budowlane nad ulicą Zauchy powoli dobijają do mety

Słupsk: Prace budowlane nad ulicą Zauchy powoli dobijają do mety

Miasto informuje, że budowa ulicy Zauchy zostanie ukończona jeszcze w kwietniu br. Pozostały tylko niewielkie wykończenia i naniesienie niezbędnych poprawek. Z tego względu trzeba będzie przesunąć przystanek autobusowy, który koliduje teraz z nowym przejściem dla pieszych.

Pomimo że prace budowlane dobiegają już końca, wynikło kilka problemów, które najpierw muszą zostać skorygowane, aby otworzyć ulicę dla ruchu drogowego. Chodzi tutaj głównie o przejście dla pieszych i miejsce z przystankiem autobusowym.

Jak zauważyli mieszkańcy, nowa zebra przy skrzyżowaniu ul. Zauchy i ul. Kiepury jest zbyt blisko przystanku autobusowego, co może być niebezpieczne zarówno dla pasażerów autobusów, jak i kierowców pozostałych pojazdów. Chodzi o ograniczoną widoczność dla kierowców, którzy mogą nie zobaczyć wyłaniających się zza autobusu pasażerów.

Może zainteresuje Cię także tekst o dachującym samochodzie w Gardnie Małej.

ZIM podaje, że wszystkie błędy zostaną skorygowane przed otwarciem

Jak informuje ZIM, wzdłuż ulicy biegnie ścieżka rowerowa, a po drugiej stronie są parkingi, dlatego przejście dla pieszych znajduje się w najlepszym miejscu. Dodaje, że jest to optymalna lokacja dla pasażerów komunikacji miejskiej. Błędem natomiast jest oznakowanie poziome przystanku, które w najbliższych tygodniach zostanie poprawione.

Na ul. Zauchy będą kursować jedynie 12-metrowe autobusy, dzięki czemu widoczność na przejściu będzie bardzo dobra. Ponadto, pojawi się również odgięcie na wlocie od strony ul. Legionów Polskich, a skrzyżowanie z ul. Kiepury zostanie podwyższone. Dzięki temu ruch na jezdni zostanie spowolniony.

Zakończenie prac budowlanych na ulicy Zauchy w Słupsku zaplanowano na połowę kwietnia 2022 roku.

Możesz też sprawdzić, jakie ulice będą remontowane w tym roku w Gliwicach, klikając https://zainwestujwgminie.pl/gliwice-jakie-ulice-beda-remontowane-w-2022-roku/.