Gardna Mała: Dachowanie pojazdu zakończone uderzeniem w budynek

Gardna Mała: Dachowanie pojazdu zakończone uderzeniem w budynek

W nocy z soboty na niedzielę zdarzył się groźny wypadek, podczas którego dachujący samochód zatrzymał się na budynku mieszkalnym. Na miejscu pojawiły się służby medyczne, zastępy straży pożarnej i funkcjonariusze policji. Poszkodowanych przewieziono do pobliskiego szpitala. Jak na tę chwilę ustalane są okoliczności wypadku.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z 26 na 27 marca około godziny 3:00 w miejscowości Gardna Mała (gm. Smołdzino). Dyżurny numeru alarmowego po godz. 3:00 przyjął zgłoszenie, że w wyniku wypadku samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Do akcji wysłano strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, jednostki ratowniczo-gaśniczej 3 z Ustki, OSP Smołdzino i OSP Gardna Wielka.

Odwiedzając Nasze Podlasie, możesz przeczytać o śmiertelnym dachowaniu.

Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala

Jak się okazało, kierowca pojazdu osobowego w pewnym momencie wypadł z jezdni, taranując na swojej drodze hydrant i ogrodzenie. W efekcie samochód zaczął dachować i zatrzymał się dopiero na ścianie budynku mieszkalnego. Strażacy pomogli dwóm poszkodowanym wydostać się na zewnątrz, przekazując ich w ręce medyków pogotowia ratunkowego.

Działania w sprawie ustalenia przyczyny i szczegółów wypadku prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce.