Przebudowa tożsamości: Gmina Słupsk zamienia imię na Redzikowo

Przebudowa tożsamości: Gmina Słupsk zamienia imię na Redzikowo

Zarówno mieszkańcy gminy Słupsk, jak i jej samorząd, zaczynają przygotowania do ważnej zmiany w ich lokalnej historii. Od dnia 1 stycznia przyszłego roku, gmina ta będzie oficjalnie znana jako gmina Redzikowo. Przed tą pamiętną datą, mieszkańcy będą edukowani o tej zmianie poprzez kampanię informacyjną.

Spotkania na szczeblu sołeckim zaplanowane na sierpień i wrzesień, będą okazją do dyskusji o nadchodzących zmianach i zapewnieniu mieszkańcom, że proces zmiany nazwy nie wpłynie negatywnie na ich codzienną rutynę. Wszystkie kwestie związane z rebrandingiem gminy będą omawiane podczas tych spotkań.

Wójt Gminy Słupsk, Barbara Dykier, uspokaja społeczność mówiąc: „Chciałabym ponownie podkreślić, że zmiana nazwy naszej gminy nie spowoduje żadnych problemów dla mieszkańców”. Dodaje również, że nie będzie konieczności biegania po urzędach w celu aktualizacji dokumentów czy adresów. To samo dotyczy lokalnych przedsiębiorców.

Jednak duże wyzwanie czeka pracowników administracji publicznej oraz innych jednostek samorządowych. Przed nadejściem nowego roku muszą wymienić wszystkie pieczątki i tablice informacyjne zawierające starą nazwę gminy. Zmiany dotkną również stron internetowych gminy. Szacuje się, że pełne koszty związane ze zmianą nazwy nie przekroczą kwoty 10 tysięcy złotych.

Barbara Dykier zauważa, że choć nie ma prawnego obowiązku dokonania tych zmian do pierwszego dnia stycznia, celem jest ich jak najszybsze wdrożenie. „Chcemy być przygotowani na każdym froncie od początku nowego roku”, mówi wójt, „aby zacząć pisać nowe karty historii naszej gminy”.