Nastolatkowie odpowiedzialni za rozboje w Słupsku zatrzymani przez policję

Nastolatkowie odpowiedzialni za rozboje w Słupsku zatrzymani przez policję

Po intensywnych śledztwach, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Słupsku zdołali ująć młodocianych sprawców dwóch przestępstw o charakterze rozbójniczym, do jakich doszło pod osłoną nocy między poniedziałkiem a wtorkiem. Okazało się, że za wykroczenia odpowiadają czterej chłopcy w wieku pomiędzy 14 a 16 latami. Wszyscy zostali przeprowadzeni na przesłuchania pod nadzorem rodziców i usłyszeli zarzuty we czwartek rano.

Sytuację wyjaśnia Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP Słupsk. Zgodnie z jego relacją, w ciągu nocy z poniedziałku na wtorek do słupskiej policji napłynęły dwa zgłoszenia o rozbojach dokonanych w centralnej części miasta. W obu przypadkach sprawcy działali według tego samego scenariusza: podbiegli do przechodzących ulicą mężczyzn i zaatakowali ich ciosami pięści i kopnięciami. Gdy ofiary były już niezdolne do obrony, oprawcy zabrali im pieniądze oraz telefon komórkowy jednemu z nich.

Bagiński podkreśla, że funkcjonariusze KMP Słupsk natychmiast podjęli działania. Zbadali miejsca zdarzeń, dotarli do potencjalnych świadków oraz przeanalizowali nagrania z monitoringu miejskiego. Dzięki tym czynnościom operacyjnym udało się zebrać niezbędne informacje i ustalić tożsamość wszystkich uczestników przestępstw. Okazało się, że są to czterej nastolatkowie mieszkańcy Słupska, w wieku od 14 do 16 lat.

Zatrzymania czterech młodocianych podejrzanych nastąpiło we wczesnych godzinach porannych. Wraz z rodzicami trafili oni do komendy, gdzie przeszedł dalszy proces śledztwa. Po przesłuchaniu zarzucono im akty rozbójnicze. Zebrane dowody zostały przekazane do sądu rodzinnego.