Produkowali i sprzedawali podrobioną odzież

Produkowali i sprzedawali podrobioną odzież

Za proceder wytwarzania i sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek odpowie kobieta z mężczyzną, którzy zamieszkują powiat słupski. Policjanci z wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w Słupsku zabezpieczyli bluzy i koszulki z podrobionymi znakami towarowymi. Ponadto sprzęt, który służył do produkcji tych rzeczy. Za czyn obrotu towarem z podrobionym znakiem towarowym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Słupscy funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji ustalili, że jedna z mieszkanek powiatu ogłasza się ze sprzedażą ubrań w internecie, które prawdopodobnie posiadają podrobione znaki towarowe. Policjanci, udając się na miejsce, w którym mieszkała 28-letnia kobieta. odkryli kilkanaście sztuk bluz i koszulek. Na każdej z rzeczy znajdował się znak towarowy światowych, popularnych marek.

Każde ze znalezionych ubrań zabezpieczono jako dowód w sprawie oraz przekazano biegłemu rzeczoznawcy, aby określić ich oryginalność. 

Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że w produkcje ubrań przez 28-latkę zaangażowany był również 44-letni słupczanin. Przeszukano również jedną z firm działającą na terenie Słupska. Jak się okazało, mieściło się w niej urządzenie, dzięki któremu można umieszczać nadruki na odzieży. 

Opinie potwierdziły, że zabezpieczone ubrania są podrobione. Osoby odpowiedzialne za ich produkcję usłyszały już zarzuty.