Budżet Obywatelski 2023 – ruszyły konsultacje

Budżet Obywatelski 2023 – ruszyły konsultacje

Miasto Słupsk przypomina, że od 6 lutego trwają ważne procesy konsultacyjne, które dotyczą wybranych zadań w budżecie obywatelskim. Do poniedziałku 27 lutego każdy mieszkaniec miasta może zgłosić związane z nimi uwagi, opinie, czy zdanie.

Konsultacje z mieszkańcami Słupska dotyczące budżetu obywatelskiego, realizowanego w 2023 dotyczą projektów, takich jak:

  • budowa sygnalizacji świetlnej na ulicy Banacha –  „Bezpiecznie do szkoły – budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 3 (….)”,
  •  „Szybko , wygodnie, bezpiecznie – budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łady-Cybulskiego– Boh. Westerplatte oraz poprawa bezpieczeństwa na sąsiadującym przejściu dla pieszych”

Przedstawione dwa zadania wybrane zostały do realizacji przez mieszkańców, w wyniku zorganizowanego głosowania. 

Wyrażenie własnego zdania na temat realizacji projektów możliwe jest od 6 do 27 lutego. Konsultacje przebiegają w zasięgu lokalnym, a za ich przeprowadzenie odpowiedzialny jest Dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Jak podaje UM: wszelkie uwagi zgłaszać można do ZIMu – telefonicznie, mailowo, korespondencyjnie. Ponadto 16 lutego można przyjść w sprawie do ratusza oraz skorzystać z zaplanowanych dyżurów urzędników.