Piesza potrącona na pasach

Piesza potrącona na pasach

We wtorek (21 lutego) w godzinach późno popołudniowych doszło do wypadku drogowego na ulicy Szczecińskiej w Słupsku. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że doszło do niego z powodu nieustąpienia pierwszeństwa pieszej, przechodzącej przez przejście dla pieszych. Policja apeluje o szczególną ostrożność i zmniejszenie prędkości, poruszając się przy przejściach dla pieszych.

We wtorek około godziny 16:15 policjantów ze słupskiej Komendy wezwano do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pieszej. Wstępne ustalenia wskazują, że kobieta kierująca toyotą, skręcając w lewo nie ustapiła pierwszeństwa przechodzącej po pasach pieszej. Potrąconą 61-letnią kobietę przewieziono do szpitala z urazem nogi. Prowadzone są dalsze dochodzenia w sprawie. Na ten czas zabezpieczono samochód 49-latki. Ponadto kierującej odebrano prawo jazdy.

Kolejny raz policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejść dla pieszych. Tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego, będziemy mieli wpływ na bezpieczeństwo na drogach.