Poważne zdarzenie drogowe w Słupsku: młody kierowca stracił kontrolę nad pojazdem

Poważne zdarzenie drogowe w Słupsku: młody kierowca stracił kontrolę nad pojazdem

W poniedziałkowy wieczór, dokładnie o godzinie 19, w mieście Słupsk na ulicy Arciszewskiego doszło do zdarzenia drogowego o poważnym charakterze. Wypadkiem było zaangażowanych dwóch kierowców: 20-letni mężczyzna prowadzący nissana, jadący w stronę ulicy Wiejskiej oraz 38-letnia kobieta za kółkiem forda, zmierzająca w kierunku Krępy Słupskiej. Zostało ustalone, że młody kierowca nie dostosował prędkości swojego pojazdu do warunków na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad nissanem i zderzenia się z fordem prowadzonym przez kobietę.

Zgłoszenie o takim incydencie wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku 27 maja, w poniedziałkowy wieczór. Jak informuje młodszy aspirant Jakub Bagiński, oficer prasowy tej komendy, policjanci pracujący na miejscu zdarzenia drogowego potwierdzili, że 20-letni kierowca nissana nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W rezultacie stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w ford jadący w przeciwnym kierunku, którym sterowała 38-letnia kobieta.

Na szczęście obydwoje kierowcy byli trzeźwi podczas zdarzenia. Policjanci nałożyli na sprawcę wypadku mandat karny o wartości 5000 złotych i 10 punktów karnych. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialność na drogach.

Zważywszy na stan obu pojazdów po zdarzeniu, można zasugerować, że wpływ miałoby być dość mocny. Kierowcy mogą czuć się szczęśliwi, biorąc pod uwagę skutki tak poważnego zdarzenia drogowego.