Potęgowo. Podejrzany o kradzież za blisko 60 tysięcy złotych zatrzymany 

Potęgowo. Podejrzany o kradzież za blisko 60 tysięcy złotych zatrzymany 

Policjanci z posterunku w Potęgowie zatrzymali podejrzanego o kradzieże 25-latka. Mężczyzna regularnie kradł z hali, w której pracował olej oraz paliwo. Właściciel oszacował wartość towaru na prawie 60 tysięcy złotych. 

Policjanci z Posterunku Policji w Potęgowie otrzymali w ostatnim czasie zgłoszenie od jednego z przedsiębiorców na terenie gminy o tajemniczym znikaniu z hali magazynowej oleju spożywczego oraz paliwa. W trakcie rozmowy ustalono przez funkcjonariuszy, że związek ze sprawą może mieć mężczyzna, który wykonuje w firmie prace remontowe. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że 25-latek regularnie od połowy listopada zabierał z hali paliwo oraz półlitrowe butelki z olejem spożywczym. Skradziona została również piła spalinowa, a szacowana wartość wszystkich skradzionych towarów została ustalona na blisko 60 tysięcy złotych. 

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komendę, gdzie zostały poprowadzone dalsze czynności procesowe. Udało się odzyskać znaczną część skradzionych towarów, w tym piłę maszynową, które trafiły już w ręce właściciela. 25-latek usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował zakaz opuszczania kraju i dozór.