Płonęło zboże na polu w gminie Słupsk

Płonęło zboże na polu w gminie Słupsk

Do ogromnego pożaru pola w okolicy Bukówki doszło w niedzielę 18 lipca. Płomieniem objęte zostało niemal 40 hektarów terenu. Całkowita powierzchnia pola, na którym doszło do pożaru liczy prawie 100 hektarów.

Pożar na polu pod Słupskiem

O ogromnym pechu może mówić rolnik, na którego polu doszło do pożaru. Wskutek tego spaliło się ponad 35 hektarów terenu, na którym znajdowało się zboże, a także 3 hektary rżyska. Ogień pojawił się podczas prowadzenia prac na polu. Od razu po jego pojawieniu się, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku otrzymała telefon ze zgłoszeniem. Zgłoszenie miało miejsce o 13:52. Od razu potem na miejsce pożaru udało się aż 19 zastępów straży pożarnej. Mowa tutaj zarówno o strażakach z Państwowej Straży Pożarnej, jak i o jednostkach z Ochotniczej Staży Pożarnej, a także wojskowej straży z Redzikowa.

Zgromadzonym na miejscu zdarzenia strażakom na szczęście udało się opanować ogień. A nie było to wcale takie łatwe, ponieważ tego dnia panował dosyć silny wiatr. Na wskutek tego mogło dojść do jeszcze większego rozproszenia ognia. Na szczęście tak się nie stało, dzięki czemu pozostała część pola została nienaruszona.