Odbył się turniej piłkarski z okazji 75-lecia Klubu Sportowego Gryf Słupsk

Dnia 17 lipca w sobotę odbył się piłkarski turniej, który zorganizowano na część 75-lecia Klubu Sportowego Gryf Słupsk. Zwycięzcą całego turnieju okazała się Wieża Postomino, która obecnie znajduje się w czwartej lidze.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny

Turniej piłkarski rozgrywany był na dwóch boiskach w Słupsku. Mowa tutaj o płycie głównej lokalnego stadionu, a także o sztucznej nawierzchni na ulicy Zielonej. W ramach turnieju udział wzięły drużyny KS Gryf Słupsk (klasa okręgowa), Sparta Sycewice (IV liga pomorska), Anioły Garczegorze (IV liga pomorska) oraz Wieża Postomino (IV liga zachodniopomorska). W sobotę miał pojawić się również zespół Wybrzeże Rewalskie Rewal (liga okręgowa), jednak goście nie pojawili się na stadionie.

Organizatorzy turnieju postanowili, aby mecze rozgrywane były w systemie 2×25 minut. Oczywiście nie było żadnych podziałów na grupy. Po prostu każdy zespół grał z każdym. W sobotę w Słupsku panowała naprawdę upalna pogoda, przez co zawodnicy nie mieli łatwych warunków do grania w piłkę. Najlepszym zespołem w turnieju okazała się drużyna Wieży Postomino. Zwycięzcy nie odnieśli nawet jednej porażki. Warto dodać, że drużyny potraktowały ten turniej zdecydowanie jako przygotowanie do nowego sezonu. Szkoleniowej zwycięskiej drużyny zaznaczył, że jego piłkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu dopiero 15 lipca. Mimo wszystko jest on zadowolony, że w trzech spotkaniach udało zdobyć się 7 punktów.

Jak poradził sobie KS Gryp Słupsk?

KS Gryf Słupsk tego dnia uplasował się na 3-cim miejscu. Miejscowej drużynie udało się zdobyć 3 punkty, wygrywając z drużyną Anioły Garczegorze 2:1. Oprócz tego piłkarze Gryfa Słupsk przegrali ze Spartą Sycewice 0:1 oraz ze zwycięzcą turnieju, a więc Wieżą Postomino w stosunku 1:2. Drugie miejsce w turnieju z dorobkiem 4 punktów zajęła drużyna Sparty Sycewice. Z kolei na ostatnim miejscu w tabeli uplasowała się drużyna Anioły Garczegorze z dorobkiem 3 punktów. Taki sam bilans punktowy zanotował KS Gryf Słupsk, jednak o pozycji w tabeli zadecydował mecz bezpośredni.