PKS Słupsk wdrożył szereg modyfikacji, mających na celu podniesienie komfortu podróżnych

PKS Słupsk wdrożył szereg modyfikacji, mających na celu podniesienie komfortu podróżnych

Pasażerowie korzystający z usług PKS Słupsk mogą oczekiwać poprawy komfortu podróżowania, dzięki wprowadzanym zmianom. Sieć przewoźników zapowiedziała korekty w rozkładach jazdy, dodanie nowych przystanków oraz ustanowienie linii alternatywnej do Potęgowa. Specjalne uwzględnienie w tych zmianach znalazły potrzeby mieszkańców gminy Potęgowo.

W ramach wprowadzanych modyfikacji, PKS Słupsk podzielił dotychczasową linię 216 na dwie oddzielne trasy, aby ułatwić pasażerom orientację. Od początku lutego, konkretnie od 1-go dnia tego miesiąca, linia 216 będzie kursować od Słupska do Potęgowa przez Nową Dąbrowę i Łupawę. Z kolei alternatywne połączenie będzie sygnalizowane jako linia numer 218, łącząc Słupsk z Potęgowem przez Nową Dąbrowę, Żochowo oraz Poganice, poruszając się trasą drogą krajową nr 6.

Przewoźnik wskazał na prostotę nowego rozwiązania, które umożliwi pasażerom łatwe rozpoznanie właściwego autobusu, bez konieczności przeglądania kompleksowej listy przystanków pośrednich.

PKS Słupsk nie zapomniał również o innych liniach. Autobus kursujący z Potęgowa do Słupska o godz. 10:00, który dotychczas poruszał się okrężną trasą przez Grapice jako linia 205, teraz będzie jeździł najkrótszą trasą przez Żochowo i Poganice do Słupska. W wyniku tej zmiany, autobus ten został włączony do rozkładu nowej linii 218. Ponadto, poprzez skrócenie czasu przejazdu usprawniono rozkład jazdy linii 416. Informacje odnośnie powyższych modyfikacji będą dostępne w broszurach, które można otrzymać od kierowców lub w biurze obsługi klienta.