Piknik na Bulwarach Słupskich. Mieszkańcy świętowali ukraiński Dzień Matki

Piknik na Bulwarach Słupskich. Mieszkańcy świętowali ukraiński Dzień Matki

Minionej niedzieli odbył się uroczysty piknik na Bulwarach nad Słupią, gdzie zgromadziły się tłumy mieszkańców miasta i uchodźców z Ukrainy, aby świętować ukraiński Dzień Matki. Impreza spotkała się z ogromnym poparciem ze strony uczestników, którzy mogli spędzić uroczy i bogaty w atrakcje dzień ze swoimi rodzinami.  

W przeciwieństwie do polskiej tradycji, podczas której Dzień Matki świętowany jest 26 maja, tradycja ukraińska celebruje owo święto dnia 8 maja. Z tego względu mieszkańcy Słupska postanowili umożliwić uchodźcom kontynuowanie pięknej tradycji ukraińskiej, organizując atrakcyjny piknik na Słupskich Bulwarach. Była to świetna decyzja, ponieważ impreza skupiła przy sobie bardzo wielu zadowolonych gości.

Podobne artykuły i aktualizowane na bieżąco informacje znajdziesz również na stronie etrzebinia.pl.

Atrakcyjne zabawy dla dzieci i przepyszny poczęstunek

Na imprezę zostały zaproszone wraz ze swoimi pociechami zarówno matki polskie, jak i matki ukraińskie. W trakcie pikniku można było korzystać z wielu wspaniałych rozrywek, które przygotowano nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Oczywiście nie zapomniano też o smacznym poczęstunku i orzeźwiających napojach.

Piknik z okazji ukraińskiego Dnia Matki odbył się 8 maja przy Baszcie Czarownic na Bulwarach nad Słupią. Natomiast organizatorem wydarzenia była Słupska Rada Kobiet.

A jeżeli lubisz przebywać poza domem, koniecznie sprawdź najciekawsze miejsca w Słupsku.