Najlepsze atrakcje dla dzieci w Słupsku

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Słupsku

Słupsk potrafi zadziwić swoją ofertą atrakcji nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. A wybierając się na wycieczkę do tej przepięknej miejscowości w towarzystwie rodziny i najmłodszych, warto wziąć pod uwagę najlepsze atrakcje dla dzieci w Słupsku. Być może nie jest ich tyle, ile w przypadku największych miast w Polsce. Niemniej jednak każda z poniższych pozycji cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych podróżników.

Sprawdźmy zatem, jakie atrakcje dla dzieci warto zaliczyć podczas zwiedzania Słupska z całą rodziną.

Ciekawe warsztaty dla dzieci w Słupsku

W trakcie zwiedzania Słupska zawsze możemy nieco odejść od tradycyjnej rozrywki i zafundować naszym pociechom rozrywkowo-edukacyjny miks. W mieście można znaleźć wiele miejsc, gdzie prowadzone są ciekawe warsztaty, podczas których dzieci, a także dorośli, mogą ćwiczyć różnego rodzaju umiejętności. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, które warsztaty w Słupsku powinniśmy uwzględnić w pierwszej kolejności.

Rękodzielnia w Słupsku

Rękodzielnia to pracownia ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury, gdzie można złożyć wizytę z całą rodziną, nie martwiąc się o to, że ktoś nie będzie się dobrze bawić. Wręcz przeciwnie. Faktem jest, że Rękodzielnia nie narzeka na brak uwagi ze strony turystów, którzy z wielką ochotą przychodzą tutaj ze swoimi dziećmi, aby zanurzyć się w świecie ceramicznego rękodzieła.

Ta znakomita pracownia organizuje zajęcia z ceramiki dla różnych grup wiekowych kilka razy w ciągu każdego tygodnia, oferując naukę i szlifowanie takich umiejętności jak ręczne formowanie gliny. W trakcie zajęć można nauczyć się różnych technik tworzenia ceramiki, a przy okazji rozwijać kreatywność i wrażliwość estetyczną. Jest to naprawdę świetne miejsce w Słupsku, żeby odwiedzić je razem z dziećmi.

Kreatywny Urwis w Słupsku

W Słupsku nie brakuje atrakcyjnych miejsc dla dzieci, czego dowodem może być także Kreatywny Urwis w centrum handlowym Podkowa, który nie może narzekać na brak zainteresowania. Kreatywny Urwis to miejsce, gdzie organizowane są rozmaite warsztaty kreatywne, dzięki którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, a jednocześnie bardzo dobrze się bawić.

Korzystając z oferty Kreatywnego Urwisa, najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia własnych slime’ów. Inną opcją są warsztaty z zimnej porcelany, które pozwalają na tworzenie rozmaitych przedmiotów, w tym ozdób choinkowych i dekoracji dla domu. Dużą zaletą tego obiektu jest różnorodność zajęć, dzięki czemu jest to jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji dla dzieci w Słupsku.

Ceramikarnia w Słupsku

A oto druga atrakcja ceramiczna, z jakiej można skorzystać, odwiedzając Słupsk z całą rodziną. Pracownia Ceramiczna „Ceramikarnia” Janina Dylewska również oferuje rozmaite zajęcia z tworzenia ceramiki, które organizowane są dla poszczególnych grup wiekowych. Dzięki temu nad swoimi umiejętnościami mogą tutaj pracować nie tylko dorośli, ale również młodzież i dzieci.

Ceramikarnia to także znakomite rozwiązanie dla osób, które pragną rozwijać swoją kreatywność, kształtując różne przedmioty, wykorzystując do tego glinę modelarską. Możemy również dobrać się w grupę wraz z naszymi dziećmi i wspólnie tworzyć wspaniałe dekoracje. Zwiedzając Słupsk, warto sobie zarezerwować kilka godzin, aby skorzystać z jednej z najlepszych atrakcji tego miasta.

Najwspanialsze parki dla dzieci w Słupsku

Jak wiadomo, dzieci uwielbiają śmigać po parkach – a szczególnie po takich, gdzie można znaleźć wiele cudownych rozrywek na świeżym powietrzu. Sporo parków w naszym kraju dysponuje zmyślnymi konstrukcjami, które codziennie przyciągają do siebie tłumy małych brzdąców. I Słupsk wcale nie jest tutaj wyjątkiem. Ponadto, jeśli mówimy już o słupskich parkach, warto zaznaczyć, że każdy z nich zapewnia zupełnie inne atrakcje. Z tego względu warto odwiedzić je wszystkie, spędzając urlop w pięknym Słupsku.

Park Linowy w Słupsku

Warto zaznaczyć, że park linowy jest główną atrakcją Leśnego Kota. Co prawda, najmłodsi turyści nie będą mogli skorzystać z tej rozrywki, ponieważ przeznaczona jest dla osób z odpowiednią sprawnością fizyczną. Niemniej jednak młodzież może tutaj skosztować doskonałej mieszanki adrenaliny i ekscytacji. Jest to znakomite miejsce na super rozrywkę w Słupsku.

Park Linowy w Leśnym Kocie zasila grupę największych parków linowych w Polsce, udostępniając na swoim terenie ponad 130 znakomitych atrakcji. Dzieci, które mogą korzystać z parku linowego, muszą być w towarzystwie rodziców albo mieć ich pisemną zgodę. Należy pamiętać, że najkrótsze systemy linowe mają ponad 100, a najdłuższe ponad 600 metrów długości.

Park Wodny „Trzy Fale” w Słupsku

Na tę rozrywkę chyba nie trzeba namawiać żadnego dziecka. Parki wodne to niezwykle popularne obiekty, gdzie dzieci mają okazję do używania wielu atrakcji wodnych. „Trzy Fale” w Słupsku to profesjonalny aquapark, w którym nie brakuje rozrywek dla małych i dużych gości. Jest to doskonałe miejsce na odwiedziny, szczególnie jeśli pogoda nie jest zbyt słoneczna albo, kiedy panuje bardzo duży upał.

W przypadku oferty dla dzieci park wodny w Słupsku oferuje baseny rekreacyjne, brodziki, zjeżdżalnie rurowe i tradycyjne, dmuchane zabawki do kąpieli i wiele niepowtarzalnych wspomnień. W przypadku młodzieży i dorosłych do dyspozycji jest basen sportowy, relaksujące sauny, salon odnowy biologicznej, a także fitness, siłownia i zajęcia z jogi. Definitywnie powinniśmy odwiedzić ten park wodny podczas zwiedzania Słupska.

Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku

Osoby uwielbiające spacery po pięknych zieleńcach miejskich z pewnością docenią uroki Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Można tutaj przyjść na romantyczny spacer we dwoje albo w towarzystwie całej rodziny. W parku jest znakomite miejsce dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą oddawać się wielu różnym zabawom.

Można śmiało powiedzieć, że Park Kultury i Wypoczynku to jedno z najlepszych miejsc na spacery w Słupsku, a także świetna rozrywka dla dzieci. Na terenie obiektu znajduje się siłownia, rozmaite konstrukcje i sprzęt do ćwiczeń, a także tonące w zielonej roślinności ławeczki i alejki. Oczywiście nie mogło też zabraknąć pump tracku, gdzie można pojeździć na BMX-ie, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce.

Najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Słupsku

W ostatnich latach Słupsk bardzo się rozwinął, jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci. Na terenie miasta powstały różne centra rozrywkowe dla najmłodszych, które można nawet namierzyć wewnątrz galerii handlowych. Jeżeli przybywamy do Słupska, aby zagwarantować naszym pociechom niepowtarzalne i niezapomniane chwile, poniższe obiekty wywiążą się z tego zadania celująco. Oto najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Słupsku:

Dżungla Park w Słupsku

W takiej sali zabaw będzie się świetnie bawić każde dziecko. Dżungla Park w Słupsku to obszerny obiekt, gdzie dzieci mają szansę na zasmakowanie wspaniałej rozrywki na ponad 500 m2 powierzchni. Wnętrze sali jest bogato wyposażone, dzięki czemu urwisy mogą tutaj przesiadywać całymi godzinami, co chwilę korzystając z innej atrakcji. Jeżeli więc będziemy w Słupsku z dziećmi, nie zapomnijmy o tym ciekawym miejscu.

Dżungla Park przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci w wieku szkolnym. Z kolei sam obiekt udostępnia odwiedzającym różnorodne konstrukcje, bujaki, piłki do skakania, jeździki, zabawki, klocki i wiele innych. Co więcej, Dżungla Park stwarza również możliwość wynajęcia lokalu na imprezy okolicznościowe. Warto zdecydować się na wyprawienie naszemu dziecku urodzin z animatorem – iście niezapomniane przeżycie!

Kinderplaneta w Słupsku

Wiele galerii handlowych w Polsce oferuje miejsca do zabawy dla najmłodszych gości. Nie inaczej jest również w przypadku CH Jantar, gdzie można znaleźć Kinderplanetę – jedno z najlepszych centrów rozrywki dla dzieci w Słupsku. Wnętrze lokalu jest bardzo kolorowe i tętni żywymi barwami, stwarzając maluchom idealną atmosferę do przedniej zabawy.

W trakcie korzystania z oferty Kinderplanety dzieci mają możliwość na suchą kąpiel w basenie z kuleczkami, akrobacje w małpim gaju i korzystanie z wielu fantastycznych zabawek. A dla tych, którzy lubią stymulować swój umysł, przygotowano różne układanki, puzzle i gry edukacyjne. Kinderplaneta to świetny sposób, aby zapewnić dziecku wspaniałą rozrywkę, podczas gdy rodzice mogą wybrać się na małe zakupy po galerii lub odpocząć przy kawiarnianym stoliku.

Leśny Kot w Słupsku

Jeżeli spędzamy wakacje w Słupsku wraz z dziećmi, koniecznie powinniśmy wybrać się do Leśnego Kota. Ośrodek ten został stworzony po wykupieniu przez osoby prywatne budynku, który przez wiele lat należał do jednej ze słupskich uczelni. Dzięki zmianie właściciela jest to dzisiaj jedna z największych atrakcji dla dzieci w mieście, oferująca także rozrywkę w postaci parku linowego.

W Leśnym Kocie dzieci mogą wybrać się na wizytę do Labiryntu Czarownic albo odwiedzić sympatyczny zwierzyniec, gdzie można obcować z mniejszymi zwierzakami, takimi jak kucyki, kozy, czy baranki. Można nawet spędzić czas w towarzystwie różnych gatunków ptaków – zarówno tych pospolitych w postaci kogutów i kurczaków, jak i tych mniej spotykanych w naszym kraju.

Miki Club w Słupsku

Faktem jest, że wyjazdy wakacyjne z dziećmi potrafią skutecznie wyczerpać rodziców z pokładów energetycznych. Z tego względu Słupsk zadbał o to, aby odwiedzający miasto rodzice z dziećmi mogli skorzystać ze znakomitego miejsca, aby zostawić swoje pociechy pod całodobową opieką. I od tego właśnie jest Miki Club.

Miki Club to przyjazna placówka z opieką całodobową dla dzieci w wieku 3-8 lat. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcieliby wyskoczyć na romantyczną kolację albo spędzić trochę czasu we dwoje, „uciekając” na chwilkę od swoich pociech. Bardzo miłe panie troskliwie zajmą się dziećmi, stwarzając rodzicom możliwość do wybrania się na kawę, potańcówkę, elegancką kolację, czy skorzystania z różnych atrakcji dla dorosłych.

Inne atrakcje dla dzieci w Słupsku

Po zaliczeniu wspaniałych centrów rozrywki i orzeźwiającej kąpieli w parku wodnym nadszedł czas na pozostałe atrakcje Słupska, które zapewnią dzieciom tyle frajdy, ile powyższe miejsca, a być może nawet i więcej. A to dlatego, że na naszej trasie najlepszych atrakcji dla dzieci w Słupsku znajdują się jeszcze teatr, papugarnia, basen, restauracja i kraina innowacyjnych technologii.

Klub Coolturka

Czy Wasze pociechy interesują się rozwojem technologicznym i różnorodnymi ciekawostkami, jakie związane są z tą dziedziną? Jeżeli tak, to polecamy wizytę w klubie Coolturka, gdzie zagadnienia technologiczne stanowią chleb powszedni. Jest to doskonały kawał rozrywki zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Decydując się na odwiedzenie Coolturki, będziemy mieć szansę na korzystanie z innowacyjnych pracowni technologicznych, które dostępne są w ramach różnych warsztatów. Można zapisać się na projektowanie CAD i 3D, programowanie w stylu Minecraft, a nawet robotykę przedszkolaka. Wybór zajęć jest bardzo obszerny i większość z nich dostosowana jest do poszczególnych grup wiekowych.

Teatr Władca Lalek w Słupsku

Fantastycznych spektakli nigdy za wiele, nawet dla najmłodszych widzów. Teatr Władca Lalek w Słupsku to jedna z tych atrakcji, dzięki którym dzieci mogą zapisać się na zajęcia ze sztuki teatralnej i poznać rozmaite tajniki aktorstwa. Dużym plusem jest fakt, że teatr oferuje zajęcia ze sztuki teatralnej nawet dzieciom w wieku od 5 do 8 lat.

Warto też zaznaczyć, że scena Teatru Władca Lalek w Słupsku istnieje już od 1997 roku. Ponadto, ta kulturalna instytucja działa również jako objazdowy teatr dziecięcy. Musimy dorzucić, że jest to jedna z najciekawszych, a jednocześnie z najmniej znanych atrakcji w Słupsku. A szkoda, ponieważ jest w stanie zapewnić niepowtarzalne doświadczenia osobom w każdym wieku.

Papugarnia Lora w Słupsku

Chyba nie ma na tej planecie dziecka, które nie lubiłoby rozgadanych papug. W papugarni Lora odwiedzający mają wspaniałą okazję do zapoznania się z różnorodnymi gatunkami tych kolorowych fruwaków i obcowania z Matką Naturą. Te barwne i głośne ptaki sprawią, że dzieci nie będą chciały opuścić tego pierzastego przybytku.

Warto zaznaczyć, że w papugarni można znaleźć zarówno jedne z najrzadszych, jak i jedne z najbardziej znanych gatunków. Oczywiście nie mogło również zabraknąć tradycyjnych ar, czyli papug, które okupowały ramiona piratów niemal w każdej opowieści, filmie i książce. Jeżeli przyjeżdżamy do Słupska z dziećmi, definitywnie powinniśmy zahaczyć o Papugarnię Lora.

Basen Sosir Słupsk

Jest to bardzo dobra alternatywa, jeżeli mamy zamiar skorzystać z basenu i nieco się orzeźwić, podczas gdy w słupskim aquaparku występuje zbyt duże natężenie osób. Basen Sosir w Słupsku jest basenem publicznym, gdzie możemy zakupić wejściówkę i skorzystać z miłej kąpieli. Basen nie jest tak oblegany jak park wodny, dlatego istnieje znacznie większa szansa, że podczas naszej wizyty nie będzie zbyt zatłoczony.

Na basen możemy przyjść z naszymi dziećmi, ponieważ obiekt spełnia warunki bezpieczeństwa, a nad pływającymi czuwają profesjonalni ratownicy. Obsługa basenowa jest życzliwa, a szatnie uprzątnięte. W pobliżu basenu znajduje się również wygodny parking, więc nie musimy nadrabiać kilometrów na piechotę. Jeśli spędzamy wakacje w Słupsku, a nasze dzieci mają ochotę na wypluskanie się w czystej wodzie, Basen Sosir Słupsk będzie tutaj jak znalazł.

Restauracja w Słupsku przyjazna dzieciom

Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o restauracji Nowobramski Pieprznik, która mieści się przy ul. Nowobramskiej w Słupsku. Ten elegancki lokal doskonale wie, jak zapewnić smaczne doznania zarówno swoim najstarszym, jak i najmłodszym gościom. Nowobramski Pieprznik to lokal, gdzie możemy spędzić romantyczne chwile we dwoje albo radosne chwile z naszymi dziećmi.

To, co sprawia, że restauracja jest tak przyjazna najmłodszym, jest jej kącik dziecięcy, który przeznaczony jest wyłącznie dla małych klientów. Dzieci mają okazję na zjedzenie smacznego obiadku albo niebiańskich deserów w bardzo przyjemnym otoczeniu. Z kolei największą frajdą dla urwisów jest możliwość przyrządzenia pizzy własnego autorstwa.

Czy warto odwiedzić Słupsk z dziećmi?

Słupsk to bardzo urocza mieścina, gdzie panuje przyjemna atmosfera i dostępnych jest wiele ciekawych miejsc na różnorodne spędzanie czasu. Może zacznijmy od tego, że Słupsk to miasto wielu zabytków sakralnych, budowli z zamierzchłych epok, a także majestatycznych pomników, które upamiętniają największe wydarzenia miasta i okolic. Jeżeli więc nastawiamy się na tradycyjne zwiedzanie zabytków Słupska, z pewnością się nie rozczarujemy. A czy wspominaliśmy już, że w Słupsku są także jedne z najbardziej interesujących muzeów w Polsce?

Z kolei, jeśli wybieramy się do Słupska w towarzystwie dzieci, warto wziąć pod uwagę rozmaite atrakcje, które przeznaczone są również albo tylko dla najmłodszych. Podobnie jak samych zabytków atrakcji dla dzieci także jest zatrzęsienie, więc nie musimy się obawiać, że pociechy będą nudzić się podczas pobytu. Dzieci w Słupsku mają do dyspozycji przepiękne parki, place zabaw, warsztaty dziecięce, centra rozrywki, baseny, zajęcia z aktorstwa i technologii, a nawet kolorową papugarnię z licznymi gatunkami papug.