Osadzenie w areszcie dwóch młodych mieszkańców Słupska za serię rozbojów i kradzieży

Osadzenie w areszcie dwóch młodych mieszkańców Słupska za serię rozbojów i kradzieży

Dwaj dwudziestolatkowie, zamieszkujący Słupsk, zostali umieszczeni w areszcie na okres trzech miesięcy. Ten wyrok orzekł Sąd Rejonowy w Słupsku, a powodem ich zatrzymania były podejrzenia o serię przestępstw związanych z rozbojami i kradzieżami samochodu.

Mł. asp. Jakub Bagiński, rzecznik prasowy miejscowej policji, donosi, że to oficerowie Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku doprowadzili do aresztowania młodych mężczyzn. Podejrzewa się ich o dokonanie trzech aktów rozbójniczych oraz kradzież pojazdu na terenie miasta. W wyniku czynności policyjnych udało się również odnaleźć skradziony samochód, którego wartość przekracza 30 tysięcy złotych.

Zgromadzone dowody wskazują, że dwudziestolatkowie popełnili kilka przestępstw w ciągu ostatniego tygodnia. Do słupskiej Komendy Miejskiej Policji wpłynęły zgłoszenia dotyczące trzech rozbojów.

W dwóch przypadkach, które miały miejsce w jednym z parków w Słupsku, sprawcy zaatakowali przechodzących mężczyzn, sprowadzając ich do stanu bezbronności. Według relacji Bagińskiego, jeden z pokrzywdzonych został okradziony z telefonu komórkowego, natomiast drugi stracił dokumenty tożsamości, pieniądze, kartę płatniczą i kluczyki do samochodu – pojazdu, którym sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Zarzuty sugerują również, że po tych incydentach sprawcy zapłacili skradzioną kartą w sklepie. Po opuszczeniu sklepu wyjechali skradzionym samochodem ze Słupska i napadli na rowerzystę – nastolatka, któremu zabrali telefon.

Niemal natychmiast po zgłoszeniu tych przestępstw, Policja podjęła intensywne starania mające na celu jak najszybsze zatrzymanie winnych.