Charytatywny turniej piłkarski na rzecz chorej Milenki

Charytatywny turniej piłkarski na rzecz chorej Milenki

16 zespołów piłkarskich, tworzonych przez pasjonatów sportu, zdecydowało się na udział w turnieju charytatywnym, organizowanym dla pomocy 7-miesięcznej Milence z Słupska. Dziewczynka ma za sobą walkę z agresywnym guzem mózgu, który, mimo iż został chirurgicznie usunięty, nadal wymaga intensywnego leczenia. Przed nią minimum rok chemioterapii oraz długotrwała rehabilitacja po zakończeniu terapii.

Za całą akcją stoją Anna Tates, pracująca w Centrum Inicjatyw Obywatelskich, oraz Marcin Pluta, trener i społecznik. W ciągu niecałych dwóch dni zgromadzili oni zarówno 16 amatorskich drużyn piłkarskich gotowych do rywalizacji na boisku, jak i wielu wolontariuszy chcących pomóc w przygotowaniu wydarzenia. Jak podkreślają organizatorzy, celem wszystkich działań jest pomoc Milence.

„Ten dzień będzie pełen wydarzeń. Oczywiście są mecze, ale przewidzieliśmy także atrakcje dla najmłodszych oraz licytacje” – zapowiada Marcin Pluta, jeden z głównych organizatorów imprezy.

Turniej odbędzie się 10 września o godz. 10 na Stadionie 650-lecia w Słupsku. Wszyscy chętni do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy są serdecznie zaproszeni.