Tragiczne zdarzenie w Ustce: 7-latka przewróciła się na rowerze i przebiła nogę o metalowy słupek

Tragiczne zdarzenie w Ustce: 7-latka przewróciła się na rowerze i przebiła nogę o metalowy słupek

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w Ustce, gdzie siedmioletnia dziewczynka doznała poważnej kontuzji podczas jazdy na rowerze. Na skutek niefortunnego upadku, noga dziewczynki została przebita przez metalowy słupek znajdujący się przy drodze. Aby umożliwić personelowi medycznemu przetransportowanie rannego dziecka do szpitala, strażacy musieli odciąć część słupka.

Zdarzenie wydarzyło się około godziny 15:00 na ulicy Bałtyckiej w Ustce. Na miejscu wypadku szybko zareagowali mieszkańcy, stając się pierwszymi ratownikami małej ofiary. Działali oni sprawnie, tamując krwotok z rany na nodze dziewczynki, aż do momentu przyjazdu straży pożarnej.

„Dolna kończyna dziewczynki została nabita na metalowy element przydrożnego słupka. Na miejsce zdarzenia wysłano jeden zastęp strażaków z Ustki. Po konsultacji z medykami, strażacy odcięli fragment słupka, aby uwolnić nogę dziewczynki. Następnie przekazali ranną zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował ją do szpitala” – informuje młodszy kapitan Piotr Basarab, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.