Kradzież paczek z samochodu kuriera: 27-latek i 41-latka stają przed sądem

Kradzież paczek z samochodu kuriera: 27-latek i 41-latka stają przed sądem

Prowadzona jest sprawa przeciwko dwójce oszustów, mężczyźnie w wieku 27 lat i kobiecie mającej 41 lat, którzy mogą spędzić za kratami do dziesięciu lat. Zostali oni obarczeni winą za próbę kradzieży z samochodu kuriera, która miała miejsce około południa poprzedniego dnia. Wykorzystali moment nieuwagi pracownika firmy kurierskiej, próbując zabrać z jego pojazdu paczki oraz plecak.

19 października, tuż po godzinie dwunastej, słupskie służby policyjne otrzymały zgłoszenie o ataku rabunkowym w centrum miasta. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalili, że kurier, którego zadaniem było dostarczanie przesyłek, zaparkował swoje auto w pobliżu jednego z placówek handlowych. Nie zamykając drzwi pojazdu, poszedł do środka budynku, aby zostawić tam paczki.

Kiedy dwoje przechodniów zauważyło porzucony bus kuriera, postanowili wykorzystać okazję. Przywłaszczyli sobie paczki z samochodu i przenieśli je do pobliskich krzaków. Następnie zabrali plecak leżący w pojeździe i zaczęli wkładać do niego wcześniej ukryte przesyłki. Gdy jednak kurier, ostrzeżony przez przypadkowych świadków, wyszedł ze sklepu i podszedł do mężczyzny ukrywającego się w krzakach w celu odzyskania swoich przedmiotów, został zaatakowany przez kobietę. Zastosowała ona butelkę jako broń, uderzając nim kuriera w głowę, a następnie razem ze wspólnikiem zbiegła z miejsca zdarzenia.