Druga powódź w tunelu pod stacją kolejową w Słupsku

Druga powódź w tunelu pod stacją kolejową w Słupsku

Nie tak dawno temu, tunel kolejowy w Słupsku doświadczył drugiego zalania. W tym przypadku, problem dotknął jedynie fragment należący do PKP Polskie Linie Kolejowe, a nie całości obiektu. Woda, która się tam gromadziła, została już z sukcesem usunięta.

To nie pierwszy raz, kiedy woda zalewa tunel przebiegający pod torami kolejowymi w Słupsku. Jak jednak można zauważyć, sytuacja ta różni się od tej sprzed tygodnia. Wówczas woda zalana była cała struktura tunelu, tym razem problem dotyczył jedynie części przypisanej do PKP PLK.

Przemysław Zieliński z Polskich Linii Kolejowych udzielił wyjaśnień w tej sprawie. Powodem zalania było zatrzymanie pompy odprowadzającej wodę, co nastąpiło na skutek braku zasilania. Przejście podziemne na stacji Słupsk było tym samym narażone na zalewanie. Wszystkie usterki zostały już jednak usunięte.

Ciekawym jest fakt, że żadne znaczące ślady przecieków nie są już widoczne w obszarze konstrukcji żelbetowej, za który odpowiada Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Mówimy tu o fragmencie tunelu, który jest częścią węzła transportowego oddanego do użytku na koniec września.