Działania “Bezpieczny pieszy” w powiecie słupskim 

Działania “Bezpieczny pieszy” w powiecie słupskim 

Od poniedziałku 30 stycznia w całym powiecie słupskim policjanci będą prowadzić działania “Bezpieczny Pieszy”. Funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na obserwacji zachowań pieszych oraz sprawdzą, czy nie łamią oni przepisów ruchu drogowego. Zwrócą uwagę również na zachowanie kierowców samochodów w stosunku do pieszych.

W dniach 30-31 stycznia 2023 roku policjanci z powiatu słupskiego wezmą udział w akcji “Bezpieczny pieszy”. Głównym założeniem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach w rejonie. Z racji, że piesi zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie ważne jest, aby zachowali ostrożność i przestrzegali zasad ruchu drogowego. Piesi popełniają bowiem często błędy, takie jak nieostrożne wejście na jezdnię, wchodzenie na jezdnię zza pojazdu czy przekraczanie jej w niedozwolonym miejscu.

Ponadto policjanci zwrócą uwagę na kierowców i ich zachowania wobec pieszych. Jak informuje KMP w Słupsku, na pobłażliwość nie będą mogli liczyć kierowcy omijający pojazdy, które zatrzymały się, aby przepuścić pieszych. Ponadto mundurowi zwrócą uwagę, czy przepuszczają oni pieszych na pasach.