Demontaż wiaduktu w Słupsku zwiastuje kłopoty dla kierowców oraz pasażerów

Demontaż wiaduktu w Słupsku zwiastuje kłopoty dla kierowców oraz pasażerów

Zaplanowano, że demontaż istniejącego wiaduktu na ulicy Szczecińskiej w Słupsku rozpocznie się na styku lutego i marca. Po zakończeniu prac rozbiórkowych, teren ten zostanie przygotowany do budowy nowej konstrukcji mostowe. Niestety, w okresie pomiędzy destrukcją starego wiaduktu a zakończeniem budowy nowego, zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogą spodziewać się kłopotliwych objazdów oraz utrudnień, które mogą potrwać nawet do siedmiu miesięcy.

Inwestorem projektu jest Polskie Koleje Państwowe (PKP), których celem jest poprawa efektywności ruchu kolejowego w kierunku Kobylnicy przez budowę nowego wiaduktu. Lokalne władze miasta przygotowują się do konsekwencji, jakie niesie za sobą ta inwestycja, przewidując, że przez okres około siedmiu miesięcy przejazd pod wiaduktem na ulicy Szczecińskiej będzie niemożliwy.

Prezydent Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka zwraca uwagę, że prace nad modernizacją wiaduktu, której podjęcie planuje PKP, będzie oznaczać wyłączenie z ruchu wszystkich czterech pasów. Dodatkowo, przejazd od ulicy Tuwima na wysokości ulicy Kołłątaja nie będzie możliwy. Wykonawca prac obecnie tworzy plan organizacji ruchu w czasie trwania inwestycji. Prezydent podkreśla, że prace nad projektem będą trwały długo – nawet siedem miesięcy, co będzie stanowić istotne utrudnienie dla mieszkańców miasta, zwłaszcza w zakresie komunikacji zbiorowej.

Spodziewane są duże trudności nie tylko dla kierowców, ale także dla użytkowników komunikacji miejskiej. Autobusy zostaną przekierowane na alternatywne trasy, a niektóre linie mogą być nawet tymczasowo zawieszone.