Generalny remont wiaduktów kolejowych w Słupsku: kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Generalny remont wiaduktów kolejowych w Słupsku: kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Słupskie wiadukty kolejowe, zlokalizowane na ulicy Szczecińskiej, zostaną poddane gruntownemu remontowi, który spowoduje ich zamknięcie na długie miesiące. Z powodu prac modernizacyjnych będzie nie tylko zablokowany ruch pojazdów, ale również autobusów miejskich. W konsekwencji, niewątpliwie dojdzie do znaczących komplikacji w przemieszczaniu się po mieście, które mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

Inwestycja, polegająca na rozbiórce i odbudowie wiaduktów, niestety przyniesie wiele niedogodności dla kierowców i podróżnych korzystających z komunikacji miejskiej. Utrudnienia w ruchu drogowym związane są przede wszystkim z planowanym zamknięciem lub ograniczeniem przejazdu przez wiadukt ulicy Szczecińskiej. Nie wyklucza się, że prace mogą potrwać aż siedem miesięcy. Warto dodać, że podobnej sytuacji można spodziewać się na mostach przy ulicach Bałtyckiej i Poniatowskiego.

W praktyce oznacza to, że zarówno kierowcy, jak i autobusy komunikacji miejskiej będą musiały skorzystać z objazdów. Aby przemieścić się ze śródmieścia w kierunku osiedla Niepodległości lub Zatorza, będą zmuszeni skorzystać z tzw. ringu. Alternatywą będą trasy przez ulice Sobieskiego, Wolności czy Kołłątaja. Biorąc pod uwagę przepustowość czteropasmowej ulicy Szczecińskiej, łatwo można sobie wyobrazić skalę potencjalnych utrudnień dla kierowców. Zamknięcie wiaduktu będzie równoznaczne z poważnym spowolnieniem ruchu drogowego.