Czarni Słupsk kontra Anwil Włocławek: Czarne konie ligi przeciwko niepokonanym liderom

Czarni Słupsk kontra Anwil Włocławek: Czarne konie ligi przeciwko niepokonanym liderom

Teraz, kiedy drużyna Czarnych Słupsk pokonała mistrza i wicemistrza Polski, czeka na nią nowe wyzwanie. W najbliższym spotkaniu zmierzą się z obecnym liderem Orlen Basket Ligi – Anwilem Włocławek.

Kilkaset tygodni temu słupscy fani zapewne odczuwaliby niepokój przed tą konfrontacją, ale ostatnie dwa mecze znacznie podniosły ich morale. Gra pod wodzą trenera Mantasa Cesnauskisa uległa znacznemu ulepszeniu. Szczególnie imponująca była gra zespołowa podczas meczu ze Śląskiem, gdzie Czarni zdobyli aż 21 asyst – najwięcej w całym sezonie.

Kolejny mecz, rozegrany w Szczecinie, pokazał determinację i spokój graczy z Słupska. Mimo napiętego końca meczu na terenie obecnego mistrza Polski, Czarni nie poddali się presji i odnieśli cenne zwycięstwo.

Na drugim biegunie stoi Anwil Włocławek, drużyna bez porażki w całej lidze do tej pory. Wszystkie dziewięć meczów pod wodzą trenera Przemysława Frasunkiewicza zakończyło się zwycięstwami, co zapewniło im pewne prowadzenie w tabeli ligowej. W Anwilu gra też jedna z najjaśniejszych gwiazd ligi – Victor Sanders, który zdobywa średnio prawie 20 punktów na mecz.

W składzie drużyny z Włocławka można także znaleźć Kalifa Young’a, który dwa lata temu swoimi spektakularnymi wsadami elektryzował publiczność Gryfii, będąc ważnym elementem drużyny słupskiej.