Przebudowa drogi Słupsk-Ustka: Zakończenie prac wiosną, pomimo planu zakończenia w grudniu

Przebudowa drogi Słupsk-Ustka: Zakończenie prac wiosną, pomimo planu zakończenia w grudniu

Choć wcześniejsze zapowiedzi sugerowały inaczej, prezent świąteczny dla kierowców poruszających się trasą Słupsk-Ustka nie będzie dostarczony przez Świętego Mikołaja. To dlatego, że remont drogi krajowej numer 21 nie zostanie całkowicie ukończony do końca roku, ale dopiero na wiosnę.

Zarządca drogi, gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), przyznaje, że na tę sytuację wpływ miały warunki atmosferyczne. „Zimowe warunki pogodowe uniemożliwiły nam dokończenie remontu DK21 Słupsk-Ustka zgodnie z harmonogramem” – mówi Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy tej instytucji. Wyjaśnia, że to intensywne opady śniegu oraz temperatury spadające poniżej zera, które nawiedziły Pomorze, sprawiły, że termin zakończenia prac na tym odcinku drogi krajowej musiał zostać przesunięty. Prace miały pierwotnie zakończyć się 6 grudnia 2023 roku.

Jednocześnie GDDKiA informuje, że prace końcowe przy wjazdach, skrzyżowaniach oraz drogach serwisowych, w tym ścieżce rowerowej, będą kontynuowane, ale nie będą utrudniały ruchu drogowego. „Docelowe oznakowanie poziome zostanie wykonane na wiosnę. Tymczasem wykonawca przewiduje zastosowanie oznakowania tymczasowego. Utrudnienia będą tylko chwilowe i zawsze zostanie zapewniony przejazd” – dodaje rzecznik.