Bardzo interesujące miejsce pod Słupskiem: Cmentarz dla zwierząt – „Dolina Pupilków” w Bierkowie

Bardzo interesujące miejsce pod Słupskiem: Cmentarz dla zwierząt – „Dolina Pupilków” w Bierkowie

„Dolina Pupilków” w Bierkowie to niezwykle ładnie zadbany cmentarz dla zwierząt, gdzie okoliczni mieszkańcy przychodzą pożegnać swoich ulubieńców. Cmentarz dla zwierząt w Bierkowie jest doskonałym przykładem tego, jak powinno dbać się o groby bliskich, szczególnie że obiekt jest znacznie lepiej utrzymany niż wiele cmentarzy dla ludzi.

Na cmentarzu panuje bardzo osobliwa atmosfera, dzięki czemu to wyjątkowe miejsce jest również idealną lokacją na spacery w okolicach Słupska. Warto wybrać się tutaj z dziećmi, aby uświadomić, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają zwierzęta i pokazać, że nasz pupil może zostać naszym najlepszym przyjacielem.

Godziny otwarcia i dojazd „Doliny Pupilków”

Aczkolwiek, zanim wybierzemy się do „Doliny Pupilków”, należy wziąć pod uwagę, że cmentarz otwarty jest jedynie w określonych godzinach. Można go odwiedzać codziennie od 01 maja do 30 września w godzinach 10:00-19:00, a także codziennie od 01 października do 30 kwietnia w godzinach 10:00-17:00.

Droga dojazdowa do cmentarza w Bierkowie jest stosunkowo łatwa do znalezienia. Wystarczy, że zjedziemy w prawo z głównej drogi w Słupsku, kierując się na Bierkowo. Znak informacyjny jest dobrze widoczny i trudno go nie zauważyć. Ponadto, do Bierkowa regularnie też kursują autobusy komunikacji miejskiej i PKS.

A jeśli lubisz odwiedzać piękne cmentarze, zobacz najpiękniejsze miejsca żydowskiego pochówku w Bieszczadach.